• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

SOLHAN BİNGÖL YOLUNDA 304 KG EROİN YAKALANDI

18 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1059 defa okundu.
SOLHAN BİNGÖL YOLUNDA 304 KG EROİN YAKALANDI

Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan risk analizi destekli istihbari çalışmalar neticesinde Van ilinden geldiği öğrenilen ve Solhan-Bingöl Karayolu’nda seyreden bir kamyonda 590 paket içerisinde 304 kilo gram eroin maddesi ele geçirildi.

Van ilinden Bingöl istikametine seyreden bir kamyonda 304 kilogram eroin yakalandı. Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan risk analizi destekli istihbari çalışmalar neticesinde Van ilinden geldiği öğrenilen ve Solhan-Bingöl Karayolu’nda seyreden bir kamyonda yakalanan eroin maddesi ile ilgili Bingöl Valiliği yazılı açıklama yaptı.

Bingöl Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülke ekonomisine doğrudan etki eden ve terörün finansmanı için yapılan komşu ülkelerden doğu illerine getirilen buradan batı iller ve Avrupa ülkelerine sevkiyatı yapılan veya il ve ilçe merkezlerimize getirilerek piyasaya arz edilen uyuşturucu madde ve suç unsurlarının ele geçirilerek arzının önlenmesi için Bingöl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü görevlilerimizce müşterek olarak yapılan risk analizi destekli istihbari çalışmalar kapsamında; 17/01/2018 günü Van ilinden eroin maddesi temin ederek ilimiz güzergahını kullanarak uyuşturucu madde kuryeliği yaptığı tespit edilen N.C. isimli şahsın sürücülüğünü yaptığı 38…….. plakalı aracın ilimiz sınırlarına girmesi üzerine araç ekiplerimizce takibe  alınmış, yapılan takip neticesinde şahsın bypass yolları kullanması engellenmiş, yaklaşık 1 saat süren kesintisiz takip neticesinde operasyon kararı alınarak 38………plaka sayılı kamyon Bingöl-Muş D300 Karayolu üzerinde durdurulmuş, araç içerisinde N.C. isimli şahıs yakalanmıştır. 38……. plaka sayılı kamyonda Uyuşturucu Madde Arama Köpeği “KİRAZ” marifetiyle yapılan aramada kamyonun brandası ile demir tentelerinin arasına suntalar vasıtasıyla oluşturulan gizli bölme içerisinde 590 paket halinde piyasa değeri yaklaşık 11.000.000 (onbirmilyon) TL olan  304 kilo 301 gram eroin maddesi ele geçirilmiş, N.C. isimli şahıs göz altına alınmış olup 18.01.2018 günü adli mercilere sevk edilecektir. Ayrıca ele geçirilen eroin maddesinin sevkiyatında yer alan diğer şahıslar ile ilgili olarak soruşturma derinleştirilmekte çalışmalar devam edilmektedir. Uyuşturucu madde tacirlerine karşı mücadelemiz halkımızın da desteği ile artarak, kararlılıkla devam etmektedir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN