• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

SOLHAN BELEDİYESİ TEKSTİL ATÖLYESİ PROJESİ ONAYLANDI

21 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
12378 defa okundu.
SOLHAN BELEDİYESİ TEKSTİL  ATÖLYESİ PROJESİ ONAYLANDI

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl ev sahipliğinde yapılan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) toplantısında, Solhan Belediyesi Tekstil Atölyesi Projesi ile Yayladere Su Dolum Tesisi Fizibilite ve Teknik Projelerin Hazırlanması Projesinin FKA tarafından destekleneceğini ve kararın onaylandığını müjdeledi.

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl ev sahipliğinde yapılan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) toplantısında, Solhan ve Yayladere ilçelerinde yapılması planlanan projelere, FKA’nın desek vereceğini ve bu kararın onaylandığını müjdeledi.

Vali Ekinci konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “İlimizde yeni yatırımların yapılmasının önünü açmak açısından bu yatırımların fizibilitelerinin yapılması ile teknik projelerin hazırlanması ve maliyetlerinin ortaya çıkarılması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan iki projeyi bugün Bingöl’de yaptığımız Ajans Yönetim Kurulu Toplantısı’nda onayladık. Bu projelerden ilki, Solhan Belediye Başkanlığı tarafından, Fırat Kalkınma Ajansı’na sunulan ve onaylanan “Solhan Belediyesi Tekstil Atölyesi Projesi” olup proje kapsamında,  Solhan ilçesinde kurulacak olan tekstil atölyesine yönelik projelendirme ve fizibilite çalışmalarının hazırlanması amaçlanmaktadır. Söz konusu projenin toplam tutarı 106.000 TL olup ajans tarafından projeye 90.000 TL hibe desteği sağlanacaktır. İkinci Proje ise, Yayladere Belediye Başkanlığı tarafından sunulan “Yayladere Su Dolum Tesisi Fizibilite ve Teknik Projelerin Hazırlanması” Projesidir. Proje kapsamında Yayladere ilçesinde bulunan tahlilleri tamamlanmış Sülbüs Suyunun ruhsatlandırılmasına esas olarak istenen fizibilite, proje, kaynak koruma projeleri, jeoloji ve hidrojeoloji planlarının hazırlanması amaçlanmaktadır. Bu projenin toplam tutarı 150.000 TL olup projeye ajans tarafından 90.000 TL hibe desteği sağlanacaktır. Fizibilitesi yapılacak bu yatırımların kısa zamanda hayata geçirilerek ilimizin üretim ve istihdamına önemli bir katkı sağlayacağını öngörüyoruz. Projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN