• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SOLHAN BELEDİYESİ GREYDER ALDI

22 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1016 defa okundu.
SOLHAN BELEDİYESİ GREYDER ALDI

İller Bankası’ndan alınan krediyle Solhan Belediyesi’ne greyder kazandırdıklarını belirten Başkan Yıldız, bu yıl kar temizleme çalışmalarında büyük sıkıntılar yaşandığını dile getirirken bundan sonra belediyenin kendi greyderinin olmasından dolayı daha iyi hizmetin verilebileceğini belirtti.

Solhan Belediyesi İller Bankası’ndan aldığı krediyle belediye araç filosuna bir greyder kazandırdı.

İller Bankası’ndan alınan 550 Bin Türk Lirası Kredi ile Devlet Malzeme Ofisi’nden alınan greyder için Solhan Belediyesi’nin teşvik belgesi almasından dolayı Katma Değer Vergisi (KDV)’den muaf olduğu öğrenildi.

İki hafta önce Devlet Malzeme Ofisi’nden alınan greyder, hafta sonu Solhan’a getirildi. Solhan Belediyesi bahçesine getirilen greyder firma yetkilileri tarafından belediye yetkililerine teslim edildi.

Solhan Belediyesi araç filosuna greyder kazandırmalarından dolayı mutlu olduğunu belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, bu mutluluğunun ilçeye daha iyi hizmet etmelerinin önündeki bir engelin daha kalkmasından dolayı olduğunu anımsattı.

Belediyelerin olmazsa olmazlarının iş makineleri olduğunu söyleyen Yıldız, Solhan için greyderin bir ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyacı da İller Bankası’ndan aldıkları kredi ile giderdiklerini söyledi.

Yıldız, “Bu yıl karla mücadelede büyük sıkıntılar yaşadık. Bazen diğer kurumlardan greyder alsak da sıkıntılar yaşadık. Bundan sonraki dönemler için bu konuda sıkıntı yaşamayacağız. Büyük bir eksikliğimizi giderdik. Greyder sadece kış sezonunda karla mücadele için değil yaz aylarında da yolların açılması ve düzenlemesi için de büyük ihtiyaç duyduğumuz iş makinesidir.  İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN