• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Solhan Belediyesi 6 Milyon TL Borçlu 1 Milyon TL

28 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1877 defa okundu.
Solhan Belediyesi 6 Milyon TL  Borçlu 1 Milyon TL

Bakan Yılmaz’a brifing veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, belediyenin kredi ve kamu kurum borcunu ile halktan tahsil edilemeyen alacaklarını açıkladı. Verilere göre, belediyenin kredi hariç kamu ve firmalara 300 bin TL borcu bulunurken, vatandaştan 1 Milyon 250 bin TL alacağı bulunduğu açıklandı.

 Geçtiğimiz hafta Muş iline gelen ve buradaki temaslarını tamamladıktan sonra Karayolu ile Bingöl’e hareket eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Partisinin Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Çok sayıda partilinin hazır bulunduğu ziyarette Bakan Yılmaz’a brifing veren Başkan Yıldız, belediyenin İller Bankasına olan borcunu, resmi kurum ve firmalara olan borcu ile belediyenin tahsil etmesi gereken alacaklarını açıkladı.

İller Bankası tarafından belediyeye her ay ortalama 520 bin TL tahakkuk ettirildiğini ifade eden Başkan Yıldız: “bunun 190 bin TL’si daha önce alınan kredi borcu karşılığında kesilmektedir. Belediyemize aylık ortalama 330 bin TL İller Bankası tarafından gönderilmektedir. Belediyemize Emlak, su, çevre temizlik vergisi ve diğer gelirlerden ortalama aylık 60 bin TL gelir elde etmektedir” dedi.

Belediyenin aylık giderinin 250 bin TL olduğunu söyleyen Başkan Yıldız: “içme suyu, mini terminal ve kültür merkezi için İller Bankası’ndan alınan kredinin 6 Milyon TL kalmıştır. Bu kredi her ay belediyemizin İller Bankası hissesinden düzenli olarak kesilmektedir. Belediyemizin bugün itibariyle resmi daire ve firmalara toplam borcu 300 bin TL’dir. Belediyemizin önceki yıllardan tahakkuk edilen ve tahsil edilmeyen 1 Milyon 250 bin TL emlak, su, çevre temizlik vergisi ve diğer gelir alacağı bulunmaktadır” diye konuştu.

Yıldız’dan brifing aldıktan sonra Solhan’ın genel ve yerel seçimlerde AK Parti’ye destek verdiğini hatırlatan ve merkezi yönetim olarak her zaman belediyenin yanında olacaklarını ifade eden Bakan Yılmaz, yönetim biçimine değinerek: “finansı iyi yönetir, insanlarınızı, çalışanlarınızı iyi yönetirseniz başarılı olursunuz” dedi.

Bakan Yılmaz’a Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, BİNTSO Başkanı Erkan Çalbay ve kurum amirleri eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN