• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

“SOLHAN ARTIK BİR ÜNİVERSİTE İLÇESİ OLUYOR”

20 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2055 defa okundu.
“SOLHAN ARTIK BİR ÜNİVERSİTE İLÇESİ OLUYOR”

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda incelemelerde bulunan Yılmaz, “Bugüne kadar Solhanlıların eğitime ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Biz de doğrusu Solhan’ın bu eğitime verdiği önemden dolayı gerek üniversite açısından temel eğitim ortaöğretim açısından Solhan’a çok ciddi yatırımlar yaptık.”

Başbakan Eski Yardımcılarından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşer, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ile Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak Solhan Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu binasında incelemelerde bulundular.

Yılmaz ve beraberindekilere Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve Kurum amirleri ile AK Parti il ilçe teşkilat başkanları eşlik ettiler.

Yılmaz’a okul hakkında bilgi veren Rektör Çapak, okulun fiziki olarak eksiğinin tamamlandığını donanım olarak da bayramdan sonra eksikliklerin giderilip yeni eğitim öğretim yılında hizmet vereceğini belirtirken çocuk gelişimi bölümü için kreş ihtiyacı olduğunu belirtip, okulun yanındaki alandan arsa temini ile sıkıntının giderileceğini belirtti.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu yanındaki arsada park projesi uygulayacaklarını belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, parkın tamamlanması ile belediye olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

“SOLHAN ARTIK BİR ÜNİVERSİTE İLÇESİ OLUYOR”

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu hakkında bilgi aldıktan sonra açıklamada bulunan Yılmaz, “Burası Solhan Meslek Yüksek Okulu binamız. Bu binayı geçen yıl yatırım planına aldık. İhalesi gerçekleşmişti. Bu sene de gördüğünüz gibi tamamlanmış durumda artık. İnşallah bu sezon eğitim öğretim yılında Solhan’da Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz eğitim görmeye başlayacaklar. Bunun anlamı şu; Solhan artık bir üniversite ilçesi oluyor. Bugüne kadar Solhanlıların eğitime ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Biz de doğrusu Solhan’ın bu eğitime verdiği önemden dolayı gerek üniversite açısından, temel eğitim – ortaöğretim açısından Solhan’a çok ciddi yatırımlar yaptık. Ortaöğretimde adeta bir Kampüs oluştu burada. Diğer taraftan kız çocuklarımız başta olmak üzere yurt imkânlarını artırdık Solhan’da uzunca bir süre ortaöğretimde yurt ihtiyacı yok. Bütün altyapısı yapılmış vaziyette. Şimdi de üniversitemiz Solhan’a gelmiş oldu. İnşallah Bununla birlikte Solhan eğitim yönündeki güçlü konumunu pekiştirmiş olacak. Ben hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buraya ayrıca bir açılış yapacağız inşallah. Ufak tefek işler var ama eğitim öğretim sezonuna kadar yetişecek. İnşallah Solhan her şeye layık. Solhanlılardan büyük destek gördük ve elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Bir taraftan yerel yönetimimizin yaptığı hizmetlerle bir tarafından Merkezi idareyle üniversitemizin çabalarıyla Solhan bu konuma gelmiş durumda. İnşallah bütün bu alt yapıyla birlikte gelecekte Solhan’ı daha büyük bir sosyal ve kültürel ortama da kavuşmuş olduğunu göreceğiz. Üniversite öğrencisi demek esnafa imkan demek,  kitapçı demek, pastane demek, Solhan’ın gelişmesi demek. Bir yandan Kültür Merkezi’n Spor altyapımızı da geliştirdik. Dolayısıyla yaşam kalitesini top yekün rahatladığını da söyleyebiliriz. Özellikle sağlık, eğitim ve yapılan yatırımlar ve belediyemizin yaptığı yatırımlarla her geçen gün daha da güzelleşiyor. Altyapısı ve üst yapısıyla gelişiyor. Önümüzdeki dönemlerde de yatırımlarımız devam edecek.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN