• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

SOLHAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE LABORATUVAR HİZMETLERİ VERİLECEK

2 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1600 defa okundu.
SOLHAN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NDE LABORATUVAR HİZMETLERİ VERİLECEK

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde aralarından Solhan’ın da bulunduğu Aile Sağlık Merkezleri ile Toplum Sağlığı Merkezi ve birinci basamak sağlık birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için halk sağlığı laboratuvarı açıldı. Konu hakkında bilgi veren Turğut, laboratuvar hizmetinin hem hastaların takibi açısından hem de erken tanı ve tedavi açısından önemli kolaylıklar sağlayacağını belirtti.

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Aile Sağlık Merkezleri ile Toplum Sağlığı Merkezi ve birinci basamak sağlık birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için halk sağlığı laboratuvarı açıldı.

Bingöl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından aralarından Solhan’ın da bulunduğu Aile Sağlık Merkezleri ile Toplum Sağlığı Merkezi ve birinci basamak sağlık birimlerinin ihtiyaçlarının karşılanması için 1 Milyon 800 Bin TL’ye mal olan tam donanımlı bir laboratuvar kuruldu.

Solhan’da da hizmet verecek yeni uygulama hakkında bilgi veren Solhan Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ömer Turğut, laboratuvar hizmetinin hem hastaların takibi açısından hem de erken tanı ve tedavi açısından önemli kolaylıklar sağlayacağını belirtti.

Bingöl geneli 60 aile hekimliğine hizmet verecek olan laboratuvar hakkında bilgiler veren Turğut şu ifadeleri kullandı:

“1. Basamak sağlık hizmetlerinin verildiği Aile Sağlığı merkezleri, halkımız tarafından rahatça ulaşılabilir olması, hasta ile doktor ve yardımcı sağlık personeli arasındaki sürekli iletişim sayesinde hastanın doktorunu, doktorun da hastasını tanıması, gerektiğinde bir üst basamak sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi açısından çok büyük öneme sahiptir. Erken tanı ve tedavi, koruyucu hekimlik, kendisine kayıtlı hasta grubuyla sürekli iletişim halinde olarak onların izlemleri, psiko-sosyal durumları, kronik hastalıkları olan kişilerde sürekli bakım, tedavi ve takip ve daha birçok konuda hizmet veren Aile sağlığı merkezlerimiz, toplum sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Kişileri sağlıklıyken korumayı ve gerekli tedbirleri almayı, hasta ise erken tanı ve tedaviyi hedeflemektedir. Bu açıdan bakıldığında laboratuvar tetkiklerini isteyebilmemiz hem hastalarımızın takibi açısından hem de erken tanı ve tedavi açısından bizlere kolaylık sağlayacaktır. Solhan Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi hekimleri olarak bu önemli hizmette emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Solhan’da uygulanmaya başlanan hizmetin ilk etapta hafta içi her gün 08:30-11:00 saatleri arasında verileceğini belirten Turğut, ilerleyen zamanlarda tam gün olacak şekilde düzenleneceğini aktardı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN