• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:02
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:17
  • Akşam: 19:28
  • Yatsı: 21:10

SOLHAN ACİL 112 PERSONELLERİ ZORBA’YI MEZARI BAŞIN

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2063 defa okundu.
SOLHAN ACİL 112 PERSONELLERİ ZORBA’YI MEZARI BAŞIN

SOLHAN ACİL 112 PERSONELLERİ ZORBA’YI MEZARI BAŞINDA ANDI
Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Acil 112 Solhan Personellerinden Sadrettin Zorba’yı mesai arkadaşları mezarı başında andılar. Mezarı başında kimi arkadaşı Kur’an-ı Kerim okurken kimisi de el açık mağfireti için dua ettiler.

 Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Acil 112 Solhan Personellerinden Sadrettin Zorba’yı mesai arkadaşları mezarı başında andılar. Arkadaşları olan Zorba’nın aralarından ayrılışına çok üzüldüklerini belirten arkadaşları, mezarı başında kendisini anıp dua ettikten sonra ailesini de ziyaret edip tekrar baş sağlığı dileğinde bulundular.

Sadrettin Zorba’nın mesai arkadaşlarından Metin Şimşek, sosyal paylaşım sitesi hesabında düşüncelerini şöyle paylaştı:

“Unutmayın ki ölüm geldi mi ne ambulans, ne doktor hiçbir şeyin faydası yok. Değerli Ağabeyimiz Sadrettin Zorba – yılardır Allah katında daha günleri olan, daha yer yüzünde içecek suyu, yiyecek ekmeği, verecek nefesi olan insanlara vesile olmuştur – fakat kendisine ambulans nasip olmadı. Çünkü ani bir ölüm… Artık yeryüzünde ne yiyecek bir lokma ekmeği, ne içecek bir bardak suyu, ne de verecek bir nefesi kalmamıştı ve Cenab-ı Allah tamam dedi. Çünkü Azrail meleği gelmişti emanetini alacaktı. Gördü geldiğini, gördü birden telefonu fırlatıp bağırmaya başladı. Sendelendi, ay ölüm geldi, artık yapacak hiçbir şey kalmamıştı. Ne verecek nefesi, ne içecek bir bardak suyu… Çünkü ölüm gelmişti ve kendisi bunca can taşıdı ama ne yazık ki ambulans ona nasip olmadı. Ona koşacak arkadaşı ne de yetişecek bir doktor… Oysa bizim elimizde olsaydı Bingöl 112’de ne kadar ambulans varsa hepsi seferber olurdu. Yetmedi uçak ambulans ama yapacak hiç bir şey kalmamıştı.  Azrail meleği gelmişti alacaktı emaneti. İşte sözün bitiği yer. “İnnalillahi ve inna ileyhiraciun” ifadelerini kullanarak duygularını paylaştı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN