• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

SOKAKTA SANAT İCRA EDİLDİ

3 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1389 defa okundu.
SOKAKTA SANAT İCRA EDİLDİ

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Solhan’da seçtikleri bir sokakta yaptıkları boyama çalışmaları ve ağaç dikimi ile sanat sokağına dönüştürdüler.

Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri,  Öğr. Gör. Vildan Burulday’ın önerisi ile yaptıkları çalışmalar ile sanat sokağı oluşturdular.

Solhan’ın sanat sokağına ihtiyacı olduğunu düşünen öğrenciler, topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında rengârenk boyalar ile yaptıkları çizimler, diktikleri fidanlar, kurdukları banlar ile sıradan bir sokağı farklı bir görüntüye kavuşturarak sanat sokağına dönüştürdüler.

Projenin uygulamasında çalışarak bilgi, beceri ve deneyim kazanan öğrenciler, önümüzdeki dönemlerde yapacakları çalışmalar ile Solhan’ı daha farklı bir görüntüye kavuşturmayı hedeflediklerini belirttiler.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Vildan Burulday, “Solhan’a böyle güzel bir sokak kazandırmak bizim için çok önemli bir amaçtı ve bu amaç doğrultusunda Solhan Belediyesi’nin de desteğini alarak harekete geçtik. Öğrencilerimiz bu anlamda çok ciddi bir emek sarf ettiler. Yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin Solhan’a kazandırdıklarının somut bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Başta Solhan Belediyesi ve Solhan Kaymakamlığı olmak üzere diğer kurumların da destek vermesi durumunda daha güzel ve anlamlı çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Nitekim önümüzdeki dönemlerde de yapacağımız çalışmalar her öğrencimizin Solhan için bir kazanç olduğunu gösterecektir.” ifadelerini kullandı.

Uzun uğraşlar neticesinde ziyaretçileri ağırlamaya hazır olan Sanat Sokağı, özellikler akşam saatlerinde sakin bir ortam arayanların mekânı haline geldi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN