• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

ŞOFÖRÜ DE YAKTILAR

8 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
771 defa okundu.
ŞOFÖRÜ DE YAKTILAR

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 2 ayrı bölgede yol kesen PKK, 5 aracı ateşe verdi. Solhanlı iş adamlarının da ortak olduğu yol yapım şantiyesine ait iki iş makinası ve 3 TIR’ın ateşe verildiği olayda aracının yakılmasını istemeyen bir TIR şoförü ise alevlerin içerisine atıldı.

Edinilen bilgilere göre, 31 Ağustos 2016 günü 23.30 sıralarında Karlıova’ya bağlı Hacılar köyünde 2 iş makinesi, Karlıova-Erzurum sınır bölgesi olan Herdo Deresi’nde ise 3 TIR ateşe verildi.

Geçtiğimiz günlerde de aynı bölgede yol yapım şantiyesi bulunan Solhanlı İşadamlarının araçlarının yakıldığı Karlıova’ya bağlı Hacılar köyünde yine aynı şantiyeye ait olduğu öğrenilen 2 iş makinasının daha yakıldığı belirtiliyor.

Herdo Deresi’nde yakılan TIR’lardan birinin şoförü olan Alihan Kılıç (55), PKK’lılara ‘aracımı yakmayın’ dedi. Bunun üzerine TIR ateşe verilirken Kılıç da alevlerin içerisine atıldı. Son anda kendini alevlerden kurtaran TIR şoförü Alihan Kılıç’ın kollarında ve yüzünde yanıklar oluştu.

“BENİ ALEVLERİN İÇİNE ATTILAR”

Acı içerisinde yaşadıklarını anlatan Kılıç, şöyle konuştu: “Akşam saat 23.00 civarlarından Muş’tan Erzurum’a gidiyordum. Bu sırada Herdo Deresi’nde teröristler aracımı durdurarak kimlik sordu. Kimliğimi aldıktan sonra ‘siz TC devletine yük taşıyorsunuz’ diyerek aracımı ateşe vermek istediler. Ben de onlara ‘2 aracı yaktınız bari bunu yakmayın’ deyince beni de alevlerin içine attılar. Elimle yüzümü korumaya çalışınca kollarım ve vücudumun bazı yerleri yandı. Ben de koşarak kendimi çalılıkların arasına attım.”

“BÜTÜN SERMAYEM GİTTİ, EKMEK KAPIM YANDI”

“Olay bölgesinden yaralı olarak kaçmaya çalıştım.” diyen Kılıç, korku dolu anları şöyle anlattı: “Bu sırada araçların yandığını gören bir kamyonun döndüğünü gördüm. Kamyon şoförü beni o halde görünce arabasına aldı. Karlıova Devlet Hastanesine getirdi. Burada tedavi görüyorum. Bütün sermayem gitti, ekmek kapım yandı. Bundan sonra çocuklarıma nasıl ekmek götüreceğim.”

Yol keserek araçları yakan PKK’lılar daha sonra olay yerinden kaçtı. Hatırlanacağı üzere 10 gün önce Karlıova Hacılar mevkiinde yine aynı grup 2 iş makinesini ateşe vermişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN