• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
925 defa okundu.
SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Anadolu Gençlik Derneği’nin geleneksel hale getirdiği “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi yarışması başvuruları başladı.

Anadolu Gençlik Derneği Bingöl Şubesi Başkanı Vahdettin Altınova, bu yıl ortaokulların katılımıyla genişletilen “Efendimizin İzinde” Siyer-i Nebi yarışması başvurularının başladığını bildirdi.

Başvuruların 4 Aralık 2016 tarihine kadar devam edeceği belirtilen Altınova, “Başvurular için AGD il ve ilçe temsilciliklerini ya da www.efendimizinizinde.com sitesini ziyaret etmek yeterli. Sınav 17 Aralık 2016 tarihinde Türkiye’de eş zamanlı olarak yapılacak.” dedi.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Bingöl ve ilçelerinde tüm lise ve ortaokullarına dönük olarak yapılacağını belirten Altınova, altın ödüllerinin yanı sıra sürpriz ödüllerinin verileceği, Peygamberimizi anlatan kitaptan hazırlanacak sorularla çoktan seçmeli sınav yapılacağını ifade etti.

Tüm ortaokul öğrencilerini ve liseli gençleri yarışmaya davet eden Altınova, “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçek gibidir. Bizim için hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir. Fidanlar erken yaşlarda nasıl eğilirler ve şekil alırlarsa gençlerimiz de ortaokul ve lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri yaşamlarına aksettirirler. Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Anadolu Gençlik Derneğimizin bu Türkiye geneli Siyer-i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa hayatın bitmeyen hengamesinde öğrencilerimize ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN