• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

30 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
816 defa okundu.
SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI YAPILDI

Bingöl’de İmam Hatip ortaokulları arasında Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı. Yapılan yarışmada 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu ve Solhan Yenibaşak İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri aynı puanda olduğundan kura ile dereceler belirlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde, kent geneli İmam Hatip Ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı.

Bilgi yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Şube Müdürü Mehmet Arslan,  Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Yarışmaya ilişkin açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Engin, Hz. Peygamber’in hayatını anlatan Siyer-i Nebi Dersinin seçmeli olmasına rağmen öğrencilerin yarışmaya rağbet göstermesinin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Yarışma öncesi kısa bir konuşma yapan Şube Müdürü Mehmet Arslan; “Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Geleneksel olarak yaptığımız bir yarışmadır. Bu yıl da büyük bir katılımla gerçekleştirdik. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız; Peygamber Efendimizin hayatını öğrenci kardeşlerimizin bir nebze olsun öğrenmelerini, anlamalarını ve yaşamalarını sağlamaktır. Bu sınavın kaybedeni olmayacaktır, sizler için de olmasın. Çünkü sizler burada peygamberimizin hayatını öğrendiniz, öğrenmeye çalıştınız bu açıdan hepinizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

İl geneli 20 ortaokulun katıldığı bilgi yarışmasında 15 soru soruldu. Yarışma sonunda eşitliğin bozulmaması üzerine yedek sorulara geçildi. Yedek sorularda da eşitlik bozulmayınca yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncülerini belirlemek için kura çekilerek birinci belirlendi. Çekilen kura sonucunda 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu birinci, Ilıcalar İmam Hatip Ortaokulu ikinci ve Solhan Yenibaşak İmam-Hatip Ortaokulu üçüncü oldu.

Birinci olan okul öğrencilerine çeyrek altın, ikinci ve üçüncü olan okula hediye çeki ve plaket hediye edildi.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN