• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI BİRİNCİSİ KURA İLE BELİRLENDİ

24 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
895 defa okundu.
SİYER-İ NEBİ BİLGİ YARIŞMASI BİRİNCİSİ KURA İLE BELİRLENDİ

Milli Eğitim Müdürlüğünce 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında il geneli İmam Hatip Ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması yapıldı. Yapılan yarışmada iki okul puanı aynı olunca birinci kura ile belirlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlediği İmam Hatip ortaokulları arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kapalı spor salonunda büyük katılımla gerçekleştirildi.

Bilgi yarışmasına Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Arslan, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Yarışma öncesi kısa bir konuşma yapan ve Siyer-i Nebi Bilgi Yarışmasının geleneksel olarak yaptıkları bir yarışma olduğunu söyleyen Milli Eğitim Şube Müdürü Arslan, “Amacımız Efendimizin hayatını öğrenci kardeşlerimizin bir nebze olsun öğrenmelerini, anlamalarını ve yaşamalarını sağlamaktır. Bizim için Bu sınavın kaybedeni olmayacaktır, sizler içinde olmasın çünkü sizler burada peygamberimizin hayatını öğrendiniz, öğrenmeye çalıştınız bu açıdan hepinizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

SİYER YARIŞMASI BİRİNCİSİ YENİBAŞAK İMAM-HATİP ORTAOKULU

İl geneli 16 ortaokulun katıldığı bilgi yarışmasında 15 soru soruldu. Yarışma sonunda eşitliğin bozulmaması üzerine yedek sorulara geçildi, yedek sorularda 130 puan alan Solhan İmam Hatip Ortaokulu üçüncü olurken, yarışmanın birinci ve ikincilerini belirlemek için sorulan 15 yedek sorularda da eşitlik bozulmayınca yarışmanın birincisi çekilen kura ile belirlendi. Çekilen kura sonucunda 140 puanla Yenibaşak İmam-Hatip Ortaokulu birinci olurken, yine 140 puanla 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Solhan İmam Hatip Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Birinci olan okul öğrencilerine çeyrek altın, ikinci ve üçüncü olan okula hediye çeki ve plaket hediye edildi.

Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilirken yarışmaya katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve kitap hediye edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN