• Dolar Alış / Satış: 18.504 / 18.537
  • Euro Alış / Satış: 17.923 / 17.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:04
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:41
  • Akşam: 18:14
  • Yatsı: 19:40

Siyer Birincisini Kura İle Belirlediler

21 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1470 defa okundu.
Siyer Birincisini Kura İle Belirlediler

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen siyer yarışmasında sorulan tüm sorulara doğru cevap veren ve yedek soruları da doğru cevaplayan 4 okul arasında ilk üçü belirlemek için jüri çareyi kurada buldu.

 Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2014 yılı kutlu doğum etkinliği kapsamında Orta Okulları arasında siyer yarışması düzenledi.  Düzenlenen siyer yarışmasında Bingöl merkez ve ilçelerde 14 ortaokulu katıldı.

Solhan’da Solhan Yatılı Bölge Okulu Bünyesinde olan Solhan İmam-Hatip Ortaokulu, Yenibaşak İmam Hatip Ortaokulu ve Solhan Anadolu Lisesi Ortaokulu’nun katıldığı siyer yarışmasında okulları temsil eden öğrencilere 20 soru soruldu. Aralarında Solhan İmam-Hatip Ortaokulu ve Yenibaşak İmam Hatip Ortaokulu’nun da bulunduğu dört okul, sorulan 20 soruya da doğru cevap vererek yarışmada normal süreyi tamamladılar.

Yapılan yarışmada 4 okul sorulan sorulara eşit derecede yanıt verince yedek sorulara geçildi. Jüri tarafından yöneltilen 9 yedek soruyu da finale kalan okullar doğru yanıtladılar.

Yedek sorularla da dereceler belirlenmeyince jüri çareyi kurada buldu. Çekilen kura sonucunda Bingöl Düzağaç İmam Hatip Ortaokulu il birincisi, Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu bünyesinde eğitim-öğretimini sürdüren Solhan İmam Hatip Ortaokulu il ikincisi, Bingöl Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi İmam Hatip Ortaokulu il üçüncüsü ve Yenibaşak İmam Hatip Ortaokulu il dördüncüsü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Yarışmadan sonra; Solhan Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdulvahap Salcan ile Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu Müdürü Halit Yaman, Solhan’a bu başarıyı yaşatan Solhan İmam Hatip Ortaokulu ile Yenibaşak İmama Hatip Ortaokulu öğrencileri başta olmak üzere başarılarında emeği geçen yönetici ve öğretmenlere teşekkür edip başarıların devamını dilediler.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN