• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

SİYASİ İSTİKRAR OLUNCA, HERKES BUNDAN PAYINI ALIR

3 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1023 defa okundu.
SİYASİ İSTİKRAR OLUNCA, HERKES BUNDAN PAYINI ALIR

Referandum süreci çalışmaları kapsamında Solhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında ilçeye yapılan hizmetler anlatılırken yeni sistem hakkında katılımcılar bilgilendirilip 16 Nisan’da yapılacak referandumun bir siyasi parti tercihi değil ülkenin geleceğinin yeniden şekillenmesi kararı olduğu belirtildi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Referandum süreci çalışmaları kapsamında Solhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı. Pazar günü saat: 15.00’da düzenlenen toplantıya; Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, 23. ve 24. Dönem Ak Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Solhan Belediye Başkan Vekili Adil Maç, Ak Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, Ak Parti ilçe başkanı Nihat Doğu, il, ilçe ve belde teşçilatları,il genel meclisi üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Zazaca konuşarak katılımcıları selamlarken, Solhanlıların candan ve gönülden geldiğini, inşallah bu sevgi ve muhabbetin bir rekora sebep olmasını diledi.

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan 23. ve 24. Dönem Ağrı Milletvekili Fatma Salman Kotan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yardımcılığı görevini yürüttüğünü ve yardımcılık görevine başlaması ile Bingöl’e olan gönül bağının daha da arttığını söyledi. Bu vesile ile Bingöllülerin ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu öğrendiğini belirten Kotan, Bakan yardımcısı Coşkun ile de beraber divan üyeliğini yaptığını ve Yılmaz ile Coşkun’dan çok şey öğrendiğini ifade etti.

Programda kısa bir konuşma yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Solhanlıların her seferinde daha bir kalabalık ve coşkulu bir şekilde kendilerini karşıladıklarını belirterek, Solhan’ın kendisine yakışanı yaptığını ve ziyadesi ile memnun ettiğini söyledi. Bingöl’ün geçmişte darbe anayasasına en yüksek red veren il unvanını aldığını ve burada en büyük payın Solhanlıların olduğunu belirten Fehmioğlu, bugün Türkiye’de doğru anlamda bir şeyden söz ediliyorsa burada Solhanlıların çok büyük payının olduğunu vurguladı.

 SOLHAN, HAKKIN YANINDA OLUP HAKSIZLIĞIN KARŞISINDA DİK DUMUŞTUR

Solhan’ın her zaman çok heyecanlı ve iddialı olduğunu belirtip Solhan’dan ilham aldıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun, “Solhan tarihinde hep hakkın ve hukukun yanında yer alan, haksızlıklara karşı dik duran, milli manevi değerleri ile ezanına ve bayrağına sahip çıkan, bu uğurda fedakarca mücadele eden ve hiçbir zaman da bu mücadelesinden geri adım atmayan, mert, cömert insanlardır. Bu ülke için kim faydalı bir iş yapıyorsa Solhanlılar hiç tereddüt etmeden onun yanında olmuş, dava ile birlikte yürümüş ve bugünlere gelmiştir. Geçmişinden beri milli görüş ile birlikte hakkın yanında olan Solhanlılar, 2001 yılında kurucu liderimiz Müslümanların, mazlumların ve mağdurların lideri, bugün hakikaten Dünyanın dört bir yanında mazlumların bir büyük olarak kabul ettiği Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan ayrılmamış, ona destekler vermiş ve dua etmişlerdir. 2001 yılından buyana gerek mahalli seçimlerde, gerek genel seçimler ve gerekse referandumlarda Solhanlılar üzerine düzeni yapmış ve Türkiye birincilikleri almıştır. Onun için sizleri tebrik ediyor ve kutluyorum” ifadelerini kullanırken Solhan’a ve köylerine yapılan hizmet ve yatırımları köy köy belirterek Ak Parti hükümeti döneminde ilçede yapılan hizmet ve yatırımları katılımcılar ile paylaştı.

YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Yapılan programda konuşan Yılmaz, “Solhan’la ilgili anlatılacakları Yusuf bey zaten anlattı. Bingöl’le ilgili söylememize gerek yok. Havalimanımızı, Üniversitemizi, yollarımızı köprülerimizi hep görüyorsunuz. Sadece hava Limanı söyleyeyim çünkü o sadece merkezin değil bütün Bingöl’ün yatırımı. Bugün Solhan’dan çıktığınız zaman Havalimanı 25 dakika sürüyor, biz Ankara’da Ankara Havalimanı’na 45 dakikada gidiyoruz. Bu aynı zamanda Solhan’ın, Genç’in, Karlıova’nın Havalimanı. Çokta güzel bir konumda  üçüne de ortak hizmet eden konumda. Üniversitemiz var eskiden Solhanlı çocuklarımız başka illere gitmek zorunda kalıyorlardı birçoğu şimdi Bingöl’de 15 bin öğrencisi olan üniversitemiz var. Yurtlarıyla, sosyal alt yapılarıyla, bütün yatırımlarıyla inşallah geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Hastanelerimizi yeniledik. Genç’te, Solhan’da, Karlıova’da 50 yataklı hastaneler yaptık. Bingöl’de eskiden hastanede koğuş sistemi ile tedavi, hizmet görüldüğü hastanelerde bugün pırıl pırıl hastanelerimiz var. Diş sağlığı merkezlerimiz var. Emin olun yurtdışında bu imkânları özellikle diş konusunda birçok Avrupa ülkelerinde bulamazsınız. Çocuklarımıza ihtiyacı olan çocuklarımıza şartlı nakit transferi yapılıyor. Ailesi Dar gelirli ise kız çocuğuna daha fazla olmak kaydıyla destek veriyoruz yine engelli çocuklarımıza engellilerimize evde bakım hizmet almak zorunda olanlara evde bakım ücreti veriyoruz.” ifadelerini kullanarak yapılan hizmetleri katılımcılar ile paylaştı.

ÜLKE İYİ YÖNETİLMEZSE HİZMET OLMAZ

“Hükümetler iyi olmaza, ülke iyi yönetilmezse, iyi bir siyaset olmazsa, liderlik olmazsa, siyasi istikrar olmazsa bu hizmetler olmaz” diye sözlerine devam eden Yılmaz, “Siyasi istikrar olunca, güçlü hükümet olunca, ekonomi iyi idare edilince, bolluk/ bereketlik oluyor, herkes bundan payını alıyor. Bakın size bir rakam söyleyeyim ondan sonra bütün bunları anlamak mümkün: AK Parti iktidara geldiği zaman 2002 yılında devlet 100 lira vergi topluyordu bunun 86 lirasını faize gidiyordu. Kalan 14 lirayla da hizmet etmeye çalışıyordu niye? İstikrar yoktu. Devlet borç batağına batmıştı, tefecilerin, rantiyecilerin eline düşmüştü. Ne oldu AK Parti gelince istikrar oldu, bu faizler düşmeye başladı tek haneli rakamlara kadar düştü. İşte bu sayede geçmişte faize giden paralar bugün Solhan’ın yolu oldu, üniversiteler oldu, hastaneler oldu, okullar oldu. Bunlarla biz bu hizmetleri yaptık. Bu hizmetleri yaparken Türkiye’ye bunları kazandırırken 2002’den bu yana yaşadıklarımızı şöyle bir düşünün; 2007 yılını hatırlayın AK Parti çok başarılı, hizmetler çok iyi gidiyor bir Cumhurbaşkanı seçmemiz lazım birileri çıktı dediler ki 367 kişi salonda olmazsa cumhurbaşkanı seçemezsiniz. Memleketi krize soktular. Ne yaptık o tarihte vatandaşa geldik dedik ki bundan sonra Cumhurbaşkanlarını millet seçsin, halk seçsin. 2007 referandum yaptık o zaman Türkiye’de yüzde 69 dedi ki Evet bundan sonra halk seçsin. Bugün yaptığımız referandum aslında onun bir devamıdır. O gün işler aceleye geldi. Doğrusu o kriz ortamında biz orada her tarafı ile unsuruyla düşünemedik. Şimdi ise orada eksik kalanın da tamamlıyoruz. 2014’te ilk defa bu millet Recep Tayyip Erdoğan Sayın Cumhurbaşkanımız seçtiğimiz İlk cumhurbaşkanı yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanımız oldu. Peki, neden değiştiriyoruz bu sistemi? Çünkü bu sistem arızalı bir sistemdir. Bu mevcut sistem 12 Eylül Anayasası ile gelmiş Kenan Evren’e göre bir yönetim sistemi, o zaman askeri yönetim başı olan Kenan Evren’e göre bir sistem kurdular. Şimdi bu sistemi değiştirmeyelim diyorlar. Ben soruyorum; sistemden ne hayır gördüğünüzde değiştirmemek için bu kadar uğraşıyorsunuz. Bu sistem bizim sistemimiz mi ki bu kadar değişmesin diye uğraşıyorsunuz?” ifadeleri ile yapılacak değişiklikler hakkında bilgi verirken yeni sistemdeki 18 yaş, yargı, meclisin işlevi ve hükümetlerin istikrarı ile seçim sistemi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Yapılan toplantıdan sonra Yılmaz ve beraberindekiler Arakonak Beldesi’ni ziyaret edip burada vatandaşlar ile sohbet edip hizmetleri ve referandum süreci hakkında belde sakinlerini bilgilendirip sohbet ettiler. İlçede taziye ziyaretinde de bulunan Yılmaz ve beraberindekiler ilçe esnafını da ziyaret edip Solhan programlarını tamamladılar.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN