• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

‘ŞİMŞEKGÜÇ’ ANASINIFINDA

1 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1212 defa okundu.
‘ŞİMŞEKGÜÇ’ ANASINIFINDA

Solhan’da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunup İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından tedavisi yapılan yavru kediyi Anaokulu öğrencileri sahiplendi. Kediye öğrencilerin ortak kararıyla ‘Şimşekgüç’ adı verildi.

Solhan’da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan yavru kedi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne götürüldü.  Yaralı halde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne götürülen yavru kedinin tedavisi veteriner hekimleri tarafından yapıldı.

Veteriner hekimler tarafından tedavisi yapılan yavru kedi, sahiplenmeleri için Yeşilova Anaokulu öğrencilerine verildi.

Yavru kediyi sahiplenen anaokulu öğrencileri, yaptıkları oylama sonucu kedi yavrusuna ‘Şimşekgüç’ adını verdiler.

Bakımını öğrencilerin üstlendiği ve etkinlik saatleri dışında beraber zaman geçirdikleri Şimşekgüç, adeta sınıfın bir üyesi haline geldi.

Sınıfın yeni üyesi ile ilgili bilgi veren Öğretmen Ali Keşgil, “Sınıfımızın yeni üyesi Şimşekgüç, sınıfımıza katılalı henüz 1 hafta oldu. 1 hafta içerisinde öğrenciler üzerinde olumlu etkilerini gözlemledik. Çocuklara sosyal ve duygusal açıdan oldukça etkilidir. Bir arkadaşımızın sokakta yaralı halde bulduğu bir hayvandır. Veteriner arkadaşımız gerekli sağlık kontrollerini yaptı. Şimşekgüç, artık büyüyene dek, kendini savunana dek sınıfımızda kalacak. Şimşekgüç’ün bakımını çocuklar kendileri üstlendi. Sorumluluk duyguları gelişti. Çocuklar hayvan sevgisini sınıfta birebir yaşıyorlar. Sınıfımızda daha önce balıklar da vardı, bitkiler de yetiştiriyorduk ama Şimşekgüç’e ilgileri daha bir ayrı çünkü onun hikâyesini biliyorlar. Şimşekgüç, ölümden kurtulup hayata tutunan bir kedimiz oldu. İnşallah büyüdüğünü de göreceğiz ve onu doğal yaşam yerine bırakacağız. Büyüyene dek bizim sınıfımızda olacak.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN