• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

“ŞİMDİ DAHA FAZLA KENETLENME VAKTİ…”

13 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
854 defa okundu.
“ŞİMDİ DAHA FAZLA KENETLENME VAKTİ…”

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor’un geçtiğimiz hafta Salı günü oynanan Hatay Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında çıkan olaylar sonrasından Solhanspor kulübü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, olayların çıkış nedenleri belirtilirken bu tür durumlardan dolayı daha çok kenetlenme mesajı verildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi 20 ve 21’inci hafta müsabakaları geçtiğimiz hafta oynandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, 20’nci hafta müsabakasında Hatay Büyük Şehir Belediyespor’a konuk oldu. Hatay’da oynanan karşılaşmada ilk seti: 25-15 kaybeden temsilcimizin aleyhine hakem kararları ikinci sette de devam etti. Takımın önde olduğu sette hakemin bariz bir şekilde ev sahibinin lehine karar verdiği belirtilen maçta bardağı taşıran son damla ise rakibin Solhanspor’un sahasındaki topa filenin üstünden müdahale etmesi ile olduğu belirtildi. Bu sayı ile 17-16 olan skorda Solhanspor baş antrenörü itiraz ederken ev sahibi ekibin sporcusunun ekibimizin olduğu bölüme yürüyerek el kol hareketi yapması ve taraftarların da küfür ve saldırıları sonucu olayların çıktığı aktarıldı. Bu set ise 25-19 ev sahibinin lehine tamamlandı. Karşılaşmanın üçüncü seti ise 25-23 tamamlanarak Solhanspor ilk kez set almadan bir karşılaşmadan mağlup ayrıldı.

“ŞİMDİ DAHA FAZLA KENETLENME VAKTİ…”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Voleybol takımı ile oynanan karşılaşmadan sonra yaşananlardan dolayı sosyal medya hesabında maçta yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yapma gereği hissettiğini belirten kulüp, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Başhakemin açık abartılı yanlı tutumu, ev sahibi taraftarların kulüp sporcuları tarafından sözde içerdeki maçta silah çekme, bıçak gösterme gibi asılsız nedenlerle dolduruşa getirilmeleri, Hatay BB yöneticilerinin taraftarlarını hocalarımıza karşı kışkırtıcı tutumları, Hatay BB taraftarlarının antrenörlerimize sürekli küfretmeleri ve üstüne geçen yıl ekmeğimizi yiyen eski sporcumuzun antrenörlerimizin üzerine el kol hareketleriyle yürümesi olayları başlatan nedenler oldu. Kendi takımı için, Solhan için yaklaşık 250 taraftarla boğuşan, canını, koca yüreklerini siper eden yöneticilerimiz Gökan Sönmez, Mehmet Tekdemir, Genel Kaptanımız Şazi Özden, İdari Menejerimiz Ferhat Sönmez, Antrenörlerimiz Akif Gürgen, Serhat Şimşek, şoförümüz Şahin Düzgün ve taraftarımız Yücel İnan’ın onur mücadelesi oldu. Taraftarlarla yaşanan arbedede üstüne Hatay BB sözde profesyonel dedikleri sporcuları Eren ve Ali Candan isimli şahısların tirübüne çıkarak bu yürekli arkadaşlarımıza vurma girişimi, hakem denen şahsın bunlara sessiz kalması, hatta taraftarların ve Hatay BB sporcuların tüm bu olanlara alkış tutması cabası oldu. Sonuç olarak bu koca yürekli arkadaşlarımız stadın dışına atıldı, Antrenörlerimiz soyunma odasına gönderildi ve bu kadar olaya rağmen Hakem demeye dilimizin varmadığı şahıs o zor şartlarda maçı devam ettirdi. Maç oynanmadan skoru belli olan, sabaha kadar mücadele edilseydi de set dahi alınamayacak bir psikolojik ortam ve açık yanlı hakem tutumu vardı. Yenildik, dayak yedik ama Solhanımız için, takımımızın zarar görmemesi için linç girişiminde bulunulmasına rağmen onur mücadelesini devam ettiren Gökan Sönmez, Mehmet Tekdemir, Şazi Özden, Ferhat Sönmez, Akif Gürgen, Serhat Şimşek, Şahin Düzgün ve Yücel İnan kardeşlerimizin koca yüreklerinin, azimlerinin, Solhan sevdalarının tarifi yapılamaz büyüklükte olduğunu gördük. Yılmayacağız… Daha fazla kenetleneceğiz. Tüm yöneticilerimizle, taraftarlarımızla takımımızı çok daha fazla sahipleneceğiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Hakemlere inat, Federayona inat, Deplasmanlara inat Allah’ın izniyle yolun sonu Efeler Ligi olacaktır. Küçük şehrin büyük hikâyesine herkes şahit olacaktır.”

MELİKGAZİ MAÇA ÇIKMADI

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, 21’inci hafta müsabakasında 11 Şubat 2017 Cumartesi günü Kayseri ekibi Melikgazi Belediyespor ile karşılaşması gerekirken rakibin Türkiye Voleybol Federasyona maça çıkmama talebi üzer karşılaşma Solhanspor’un lehine 3-0 olarak puan cetveline yansıdı. Solhanspor, bu sezon Aksaray ile Melikgazi takımlarının maça çıkmamalarından dolayı iki karşılaşmayı hükmen kazandı.

68 AKSARAY’A KONUK OLACAK

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubu 22’nci hafta müsabakaları 18 Şubat 2017 Cumartesi günü oynanacak. Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor, 22’inci hafta karşılaşmalarında sezonun ilk yarısında sahaya çıkmayan 68 Aksaray Belediyespor’a konuk olacak. Karşılaşma 18 Şubat 2017 Cumartesi günü saat: 13.00’da Aksaray Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN