• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ŞİİR DİNLETİSİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

29 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
851 defa okundu.
ŞİİR DİNLETİSİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Şiirin beraber anlamak, beraber anlatmak, beraber hissetmek, beraber sevdirmek ve beraber paylaşmak olduğu aktarılan “Bir Demet Şiir” dinletisi programı Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlendi.

“Bir Demet Şiir” dinletisi programı; Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Düzenlenen programa; Solhan Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili, İlçe Jandarma Komutanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Milli Eğitim Müdürü ve davetliler katıldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılı okul programları içinde yapılan etkinlikler kapsamında düzenlenen “Bir Demet Şiir” dinletisinde şiirin beraber anlamak, beraber anlatmak, beraber hissetmek, beraber sevdirmek ve beraber paylaşmak olduğu aktarılan programda şiirler okundu.

Yapılan şiir dinletisinde bir birinden güzel şiirler yorumlanarak katılımcılara şiir ziyafeti verildi.

Programda konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Bu organizasyonun hazırlamasında emeği geçen öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimiz teşekkür ediyorum.  Solhan’ımız ben zannediyorum ki Kültür Merkezin açılmasından sonra Milli Eğitimizin, Belediyemizin, çeşitli sivil toplum örgütlerin ve kurumlarımızın sosyal faaliyetler ile faal haline geldi. Avrupa Birliği projeleri, okul sene sonu etkinlikleri vesaire yani etkinliklerle anılır bir ilçe haline geldi. Tabii özellikle programları sene sonuna sıkıştırmaktansa mesela özel günler var; Anneler Günü olur, Babalar Günü, üç aylar oluyor, Muharrem ayı, aşure oluyor. Takvime bakınca tarihsel çok çeşitli günler oluyor. Bu etkinlikler; özellikleri 12 aya yayıla bilse, 12 ayda da yapılan faaliyet makul bir ilişki olsa benim bir beklentim budur. Bu beklentimi basın aracılığıyla kurumlarımıza, müdürlerimize duyuruyorum. Takvimsel olarak 3-5 ayda bütün etkinlikleri yapmaktansa yıl boyunca örfü, tarihsel günler vardır; İstiklal Marşı’nın kabulü, Şehitler, Gaziler Günü birçok tarihsel gün, Hazreti Hüseyin’in katledilmesi, şiir olabilir, film olabilir, bir uzman konuşabilir. Daha profesyonel, daha organize, daha öngörülü bir takvimsel formatta güzel olmasını düşünüyorum. Bu arada bu bütün etkinlikler de belki 3 yıl, 5 yıl önce yoktu. Güzelleşiyor, gelişiyor. Bu şekilde olursa daha güzel olur kanaatimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şiir ve şair tabi ona ilişkin de şunu söylemek istiyorum; açıkçası şiir sadece temsili şiirde hep bir şeyler vardır. Epik şiir vardır, pastoral şiirler vardır. Mesela insan sevdiğine şiir yazar, çok hasretini çektiği çocuğuna şiir yazar, köy hayatına şiir yazar, hayran kaldı tabiata şiir yazar, sevdiği bir şeye şiir yazar, özlediği bir şeye şiir yazar. Şiir aslında saf romantizm sığdıramayacak kadar daha geniş şuurlu bir alandır, önemli bir alandır.” İfadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN