• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SICAK ASFALT BAŞKA BAHARA

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1028 defa okundu.
SICAK ASFALT BAŞKA BAHARA

2008 yılında yapımına başlanan ancak tamamlanmadan yamalama çalışmaları yapılan Solhan-Bingöl yolunda sıcak asfalt kaplaması beklentileri yeniden ertelendi. Yolda bulunan çukurlar sıcak asfalt ile doldurulduktan sonra sathi asfalt kaplama çalışmaları yapılıyor.

  

2008 yılında bölünmüş yol projeleri kapsamında Solhan-Bingöl yolunda da çalışmalar yapıldı. Yapılan çalışmalar sonucu yolun birçok noktasında keskin virajlar alındığı gibi bazı noktalarda da yolun kısalması ile ilgili çalışmalar başladı. Yolun yapılması ile de yapılan sathi asfalt kaplamaları 2012 yılında tamamlanan yolda sıkça meydana gelen çukurlar sıcak asfalt ile doldurularak yama çalışmaları yapıldı.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl – Solhan yolunun her yıl 10-15 km sıcak asfalt çalışmaları yapılarak peyder pey yapılan çalışma ile yolun tamamı sıcak asfalt kaplaması yapılacağını belirtmişti. Ancak yolda meydana gelen çukurlar sıcak asfalt ile doldurulurken yolun tamamında asfalt emülsiyonları asfalt distribitörü ile yola püskürtülüp ardından üzerine mıcır serilip silindir ile sıkıştırma sureti ile asfalt kaplama çalışmaları yapılıyor.

Sıcak asfalt kaplaması yapılması gerektiğini belirten vatandaşlar, sathi kaplama ile yapılan yollarda çukurlar çabuk oluştuğu gibi yol kenarında toplanan mucur kazalara sebebiyet vermektedir. Ayrıca çalışmalar esnasında birçok aracın camları kırıldı. Bu uygulama devlete maliyet bakımında uyguna gelebilir ancak gerek araçların hasar görmesi veya mucurdan dolayı meydana gelen kazalarda vatandaşlarımız yaralandığında veya hayatlarını kaybettiğinde bunun maliyetle hesaplanmayacak derecede olduğunun da bilinmesi gerekir. Ayrıca mucurun tozlu olduğu zamanlar olduğunda kaliteden de çok kaybın yaşandığını yetkililer de iyi bilmektedir. Bingöl ve Solhan’a bu hizmetin çok görülmemesi gerekiyor. Bu yolu sadece Solhanlılar değil uluslar arası yol olduğu için herkesin kullanabileceği yoldur.” İfadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN