• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

‘SEYDALARIMIZI TOPLUM LİDERLERİ OLARAK GÖRÜYORUZ’

4 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
767 defa okundu.
‘SEYDALARIMIZI TOPLUM LİDERLERİ OLARAK GÖRÜYORUZ’

İlçede yaşayan kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve siyasi parti temsilcilerine yönelik iftar programı düzenleyen Kaymakam Okumuş, “Biz kanaat önderlerimizi özellikle mollalarımızı, iş adamlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı devlet ile millet arasında bir köprü olarak görüyoruz. Siz Solhan’ın temsili şahsiyetlerisiniz. Eğer sizinle devlet arasında ilişki düzgün kurulursa devlet-millet bekası ilelebet devam edecektir. Biz seydalarımızı toplum liderleri olarak görüyoruz.”

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş tarafından ilçede yaşayan kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve siyasi parti temsilcilerine yönelik iftar programı düzenlendi. Düzenlenen iftar programına Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Değiş, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, Solhan Eski Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Solhan Öğretmenevinde düzenlenen iftar programında konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, ilçenin temsili şahsiyetleriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu söyledi.

Hep birlikte iftar yapmış olmanın sevinç ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek bu müstesna akşamı onurlandıran değerli konuklara teşekkür ettiğini belirten Okumuş; “Biz kanaat önderlerimizi özellikle mollalarımızı, iş adamlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı devlet ile millet arasında bir köprü olarak görüyoruz. Siz Solhan’ın temsili şahsiyetlerisiniz. Eğer sizinle devlet arasında ilişki düzgün kurulursa devlet-millet bekası ilelebet devam edecektir. Biz seydalarımızı toplum liderleri olarak görüyoruz. Topluma yol gösteren yön veren liderler olarak görüyoruz. Toplumun ışığı insanlar olarak görüyoruz. Özellikle şahıslar arası, gruplar arası bir anlaşmazlık, huzursuzluk olduğunda ben Solhan da mollalarımızın, seydalarımızın meselelere el attıklarını gördüm. Yani emniyettin, adliyenin işini azatlıklarını gördüm. Hatta anlaşmazlık ve huzursuzluk öncesi durumdan daha ileri ilişkiler kuracak kadar güzel suhulet ile barıştırdıklarını, araya girdiklerini gördüm. Dolayısıyla ben burada devletin temsilcisi olarak sizlere teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

“İŞ ADAMI İSTİHDAM SAĞLIYOR, MİLLİ SERVETE SERVET KATIYOR”

Solhanlı iş adamlarımızın memleketimizi kalkındırıp güzelleştirdiklerini söyleyen Kaymakam Okumuş; “İş adamı istihdam sağlıyor, milli servete servet katıyor, vergi veriyor. Memlekette yeni bir gelişim olsun, imar olsun hepsinin altında iş adamlarımızın imzası var. Dolayısıyla memleketin kalkınmasında medeniyetin ilerlemesinde iş adamlarımızın katkısı da herhalde yadsınamaz. Onlara da bu iftar programına katıldıkları için teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“KARAR VERİCİLERİ ETKİLEYECEK GİRİŞİMLERDE BULUNUYORSUNUZ”

Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine, siyasetçilere katılımlarından dolayı teşekkür eden Kaymakam Okumuş; “Sizler toplumsal meselelere işaret ederek, toplumsal ihtiyaçları dile getirerek sosyal medya aracılığıyla toplumsal kamuoyu oluşturuyorsunuz. Karar vericileri etkileyecek girişimlerde bulunuyorsunuz.  Kamuoyunun nabzını sizden daha iyi tutan kişiler yoktur. Dolayısıyla sivil toplum kuruluşları, medya temsilcileri ülkemizin, ilçemizin kalkınmasına, gelişmesine belki de idare olarak bizim hesap verilebilirlik, şeffaflık ve hukuka uygunluk kaygımızı pekiştiriyorlar.  Sivil toplum, medya ve siyaset ayağı özellikle devletin hesap verilebilirliğini hukuka uygunluğunu geliştiriyor, ilerletiyor. Her birinizin millet lehine toplumsal katkısı ciddi anlamda fazla biz bunu göz önünde bulundurmak zorundayız ve göz ardı edemeyiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN