• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SEVDİĞİ İŞİ YAPAN, MUTLU OLUR

31 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1114 defa okundu.
SEVDİĞİ İŞİ YAPAN, MUTLU OLUR

Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhanspor, kuruluş amaçlarından biri olan gençlerimize sporu sevdirmek ve teşvik etmek kapsamında kulüp sporcuları, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldiler. Öğrenciler ile sohbet eden sporcular, ne meslek yaparlarsa yapsınlar spor da yapmaları önerisinde bulunurken sevdiği işi yapanın mutlu olduğunu belirttiler.

Solhanspor, Solhan Atatürk Ortaokulu’ndan sonra geçtiğimiz hafta da Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldiler.

Okulun konferans salonunda sporcu öğrenci buluşmasından Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Ferzende Açan, yaptığı açılış konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Solhanspor, ilçemizin göz bebeği ve oyuncularımız, hocalarımız, yönetici arkadaşlarımız özellikle 1 hafta önceden söylediler sizlerle tanışmaya aynı zamanda Solhan’dan birileri olduğunu göstermeye, sizlerden veya hepimizden maçlarda destek istemeye geldiler. Şimdi sizlerle sohbet edecekler. Onları sessizce dinleyin, soracağınız bir şey varsa onlarla paylaşacağız.”

HANGİ MESLEKTE OLURSANIZ OLUN, HAYATINIZDA SPOR OLSUN

Solhanspor hocası Akif Gürgen, “Öncelikle Burada olduğumuz için çok mutluyuz. Biz olalım, Türkiye’nin her yerinde; Galatasaray’da oynayan, Fenerbahçe’de oynayan, yurt dışında oynayan ağabeyleriniz var. Hepsini buraya getirdik hem sizlerle tanışmak istedik. Hem maçlara gelin istedik. Pazar günü saat 13.00’da Malatya Belediye geliyor. Sizler varsınız, biz de varız. Biz de başarılı oluruz.Yani biz burada tek başımıza bir şey yapamayız ve özellikle sizin gibi gençler gelecek ki ileride de siz de voleybolcu olduğunuzda bir grup olalım. Yani başarıyı hep beraber yaşayalım, yani sizler varsınız biz de varız bunu da bilin. Bir şey yapacaksak hep beraber yapalım. Bu da sizin ilginiz, alakanız yani galibiyette de mağlubiyette de… İnşallah hiç mağlup olmayacağız da… Özellikle çok teşekkür ederim, bizi ağırladığınız için. Hepimiz bu yollardan geçtik. Bundan sonra ileride bazılarınız doktor, bazılarınız avukat olacaklar ama sizlere bir ağabeyiniz olarak -yani 20 yıldır profesyonel bu işin içerisindeyim yani çok büyük kulüplerde de oynadım Allah nasip etti milli takımda da oynadım – İnşallah sizlerden istediğimiz şu; illa ki herkes profesyonel sporcu olacak değil ama her zaman sporun içinde kalın. Yani mutlaka bir hobiniz olsun. İnşallah profesyonel sporcu olursunuz bu işten para kazanırsınız. O formayı giyersiniz. İnanın öyle bir şeyi yaşamak çok farklı bir duygu. Paradan önce manevi olarak çok iyi hissettiğiniz bir yer. Sağlıklı olacaksınız. Tabi illaki sporcu olacağız diye bir şey yok. Bazı arkadaşlar basketbol oynar hafta sonu, bazıları ise amatör takımlar olabilir, bazı futbol oynar, bazınız masa tenis oynar… Yani bunlardan uzak kalmayın. Gerçekten bunu alıştığınız zaman spor inanılmaz bir şey. İnanın öyle bir bağımlılıktır ki kopamazsınız ayrılamıyorsunuz. Sizlerden istediğim bu şimdi takım kaptanı da kendini tanıtsın. Burada çok değerli ağabeylerimiz var. İnternette girdiğiniz zaman görebilirsiniz. Çok büyük kulüplerde oynamış kişiler; Azerbaycan’dan gelen var, Kanada’dan gelen, Galatasaray, Beşiktaş’tan gelen arkadaşlarımız var. Burada tek hedefimiz şampiyonluk.” İfadelerini kullandı.

ANADOLU TAKIMLARINDA ALDIĞIM HAZZI BAŞKA YERDE ALMADIM

Solhan’a büyük düşünceler içinde geldiklerini belirten takım kaptanı Çağlar Özel, “Anadolu takımının önemini çok iyi biliyorum. Birçok Anadolu takımında oynadım. Büyük kulüplerde de oynadım ama Anadolu’nun verdiği hazzı hiç kimse vermedi. Ne bir Galatasaray verdi ne bir Maliye Milli Piyango verdi. Yurt dışında da oynadım. Yurt dışındaki takımlarda vermedi. Bunlar sizin sayenizde oluyor. Yani biz yolda yürürken sizin bir selam vermeniz, bir merhaba demeniz bizi mutlu ediyor. Ben Galatasaray’da oynarken öyle bir şey yaşamıyordum. Böyle Anadolu takımlarında benim ismim olsun, Bayramın İsmi olsun veya başkasının ismi olsun haykırdığı zaman o bize ekstra hem gaz verir hem mutluluk veriyor. Bunlar için sizlere teşekkür ediyorum. Benim burayı ilk seçme sebebim buydu aslında, İnşallah tekrardan maçlara gelmenizi istiyoruz. Daha kalabalık daha coşkulu… Bu bizi çok mutlu eder. Allah’ın izniyle bu sene elimizden geleni yapacağız. Sizinde katkılarınızı tekrar bekliyoruz. Eğer, sizler içinde yapabileceğimiz bir şey varsa mutlaka gelip söyleyin. Önümüzde projeler var. Hocamız, yöneticilerimiz düşünüyor sizlerle ilgili, Anadolu ile ilgili özellikle Solhan’la ilgili, sizi spora teşvik etmek istiyoruz. Bizim amacımız bu. Gerçekten size sporu sevdirmemiz lazım. Biz spor içinde çok mutluyuz. Sizin de olmanızı isteriz ki ben spor yapana kadar sizin gibiydim. Okullardan, derslerden, sınavlardan geçtik ama sporun içine girdiğiniz zaman amatör ya da normal herhangi bir şekilde girdiğiniz zaman farkını anlıyorsunuz. Her şeyiniz değişiyor. Arkadaşlıklar belki daha iyi oluyor. Etrafına daha iyi bakabiliyorsun, daha geniş bakımdan bakabiliyorsan. Yani o yüzden söylediğim gibi sizin için yapabildiğimiz her şeyi yaparız, A’dan Z’ye. İstediğiniz zaman gelin oturalım çay içelim, kahve içelim problem değil muhabbet edelim. Ne zaman isterseniz dediğim gibi bunlar bizi mutlu eder.” Şeklinde konuştu.

SEVDİĞİ İŞİ YAPAN, MUTLU OLUR

Azerbaycan’dan geldiğini söyleyen ve okula gelip öğrenciler ile mutlu olduğunu söyleyen VugarBayramov, “Benim düşüncemde insan ilk önce sevdiği işi yaparsa daha güzel olur. Okul okuyorsun iyi gidiyorsan okula devam edeceksin, sporda başarılı isen spora devam edeceksin. Solhanspor adına bunu söyleyebilirim. Solhanspor 3 yıldır kurulmuş bir takım. Bizim de buraya gelmek için bir amacımız var; başarı için geldik. İnşallah biz de el ele tutuşacağız yani sonuçta buraya bir iş yapmaya geldik. İşimiz bu, İnşallah hocamız da bize yardımcı olacak, yöneticilerimiz yardımcı olacak, biz işimizi yapalım. Küçük bir ilçe ama Solhanspor ligde olduğu zaman burada daha farklı olaylar olur, büyük tesisler yapılır. Yani düşünün buraya Galatasaray, Fenerbahçe, Halk Bankası geliyor. Taraftar kitlesi daha fazla olur. İnsanların bakış açısı daha farklı herkes odaklanır, maçlara gelir. Herkese başarılar dilerim. Biz de size söz veriyoruz – burada az kişi yok- Siz gelirseniz biz kazanırız. Bizim size ihtiyacımız var. Çünkü salon dolduğu zaman karşı takım ne kadar strese bağlanacağını biz biliyoruz. Biz bunları gördük, hissediyoruz. Ben geçen sene buraya geldiğimde taraftarlar gelmişti. Palandöken takımında oynarken baya sıkıntı yaşadık. 3-0 alacağımız maçı 3-2 zar zor aldık. Bu da sizin baskınız olduğu için, bizi strese bağladı” şeklinde konuştu.

BÜTÜN SOLHAN HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Solhanspor’un Kanadalı oyuncusu LoganKeoughan, “Bu, yurtdışın da oynadığım ikinci yılım. Profesyonel olarak Kanada’da oynamaya başladım. Çok iyi bir kaptanımız, bir ekibimiz var. Yeni sezona başladık. İnşallah güzel bir sezon geçecek diye ümit ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Deha Bozkan, “Öncelikle bizi böyle sıcak karşıladığınız için sizlere ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Şimdi sizlere bir ağabeyiniz olarak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Evet, okulunuza devam edin ama sporu da sizlere tavsiye ediyorum. Bizim salonun yanında yeni bir park yapılmış, spor amaçlı bazı aletler kurulmuş; koşu parkurları da var orada. Boş zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bunu sizler de biliyorsunuz. Vücudunuz ne kadar iyi olursa bazı şeyleri zihin olarak daha açık olursunuz. Ben buraya gelmeden önce açıkçası halkın voleybola bu kadar ilgi duyduğunu tahmin etmiyordum. Geldiğimde çok şaşırdım. Buradan da bütün Solhan halkına çok teşekkür ederim. Geldiğimiz yeri hiç aratmıyorlar, destek oluyorlar. Taraftar çok güzel. Sizler de gelin salon daha kalabalık olsun, daha güzel maçlar oynayalım. Önümüzdeki yıllarda bir üst lige çıkıp büyük takımları buraya getirip sizlere daha güzel maçlar izletmek istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN