• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

SEMUR, NEDEN AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDUĞUNUANLATTI

7 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
603 defa okundu.
SEMUR, NEDEN AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDUĞUNUANLATTI

24 Haziran’da yapılacak seçimler için AK Parti’den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olan Dr.HeybetSemur, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni sistemden, neden aday olduğuna kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti’den aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini söyleyen Semur, Bingöl’ün sağlık alanında gelişimine katkı sağlamak için AK Parti’den aday olduğunu söyledi.

“Neden AK Parti?” sorusunu cevaplayan Semur, “Ailem, sosyal çevrem ve fikirlerimin karşılık bulduğu AK Parti’de siyaset yapmayı tercih etti. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğündeki AK Parti ile projelerimi gerçekleştirebileceğime inandığım için tercih ettim. Bingöl’ümüz ve ülkemiz için sağlık alanında bir takım projelerim var. Bu projeleri AK Parti ile gerçekleştirebileceğime inanıyorum” dedi.

“VEKİLLER DAHA YOĞUN YASAMA FAALİYETİ YÜRÜTECEKTİR”

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile parlamentoya gidecek olan vekillerin artık yoğun olarak yasama faaliyeti yürüteceğine dikkat çeken Semur, “Kuvvetler ayrılığı yeni sistemle daha derin hatlar ile belirginleşecek. Bu sistem ile daha hızlı kararlar alınacaktır bu nedenle vekiller artık daha yoğun yasama faaliyeti yürütecektir” dedi. Semur, yeni sistemde alanında uzman kişilere parlamento da ihtiyaç duyulacağını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü bir oyla seçileceğine inandığını belirten Semur, “Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü bir oyla seçilmesi en büyük hedeflerimiz arasında öncelikle buna yoğunlaşacağız. AK Parti döneminde bir çok alanda devrim niteliğinde dönüşümler yaşandı. Artık halkın çocukları iyi eğitim aldıkları zaman en üst mevkilere gelebiliyor. Bu farkındalıkla siyaset yeniden şekillenmeli. Halkın umumunu düşünen Bölge siyasetinden arınmış bir politika izlenmeli.”

“BİNGÖL’DE GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU OLUŞTURMAK İSTİYORUM”

Seçildiği takdirde “Güç Birliği Platformu” oluşturmayı hedeflediğini belirten Semur, “Seçildiğim takdirde Vali başkanlığında, milletvekilleri, belediye başkanları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımcı olduğu ‘Güç Birliği Platformu’ oluşturmayı hedefliyorum. Bu platform belirli zaman aralıklarında toplanarak şehrin sorun ve taleplerini değerlendirecek ve bunlar raporlaştırılacak. Ortaya çıkan konular için eylem planı hazırlanacak” dedi. Semur, ildeki tüm dinamikleri platforma dahil etmeyi hedeflediklerini söyledi.

“SAĞLIK ALANINA YOĞUNLAŞACAĞIM”

Bingöl’ün sağlık hizmetlerine yönelik projelerinin olduğunu belirten Semur, “Uzmanlık alanım sağlık olduğu için bu alana yoğunlaşmayı planlıyorum. Sağlık alanında 10 yılı idarecilik olmak üzere yaklaşık 20 yıl görev yaptım. Devlet Hastanesi çevresinde bir sağlık kampüsü, Yedisu ve Yayladere gibi ilçelerimize 10 yataklı olsa da pozitif ayrımcılık tanıyarak hastane projem var. Servi’ye Aile Sağlığı ve Toplum Merkezi ile Acil 112 Merkezi projelerini hayata geçirmeyi hedefliyorum. Ayrıca çevre illere sevkleri engellemek ve Bingöl’de yaşanan personel sorununun çözümü için de çalışmalarımız olacaktır” dedi.

Bingöl’ün termal potansiyeline dikkat çeken Semur, “Sağlık Turizmi hakkında da ciddi çalışmalar yapılabilir. Bingöl’deki termal zenginliği özellikle sağlık alanında bir fırsata dönüştürülebilir. Termal, Balkanlar’da sağlık alanında çok ciddi bir yer tutuyor. Bingöl’de de bu potansiyeli harekete geçirip sağlık turizmini geliştirebiliriz ve hatta Avrupa’dan turist çekebiliriz. Devlet – özel sektör işbirliği ile termal yatırımlar olabilir. Bingöl’de yine kış turizmi de geliştirilerek önemli bir gelir kaynağı olabilir. Coğrafyamız doğa turizmine uygun” dedi. Semur, altyapı çalışmaları yapılarak Bingöl’ün de Karadeniz gibi doğa turizmi için bir cazibe merkezi olabileceğini söyledi.

Hayvancılık destekleri ile de Bingöl ekonomisin canlanabileceğine dikkat çeken Semur, ulaşım konusunda da bir takım projelerini anlattı. Doğu – Batı eksenindeki yolların büyük ölçüde bittiğine dikkat çeken Semur, Kuzey- Güney yolu içinde çalışmalarının olacağını dile getirdi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN