• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

SEMUR AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

3 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
983 defa okundu.
SEMUR AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

Op. Dr. Heybet Semur, AK Parti Bingöl İl Teşkilatına giderek, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Op. Dr. Heybet Semur, milletvekilliği aday adaylığı sürecinde çok sayıda destekçisi ile birlikte AK Parti Bingöl İl Teşkilatına giderek, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Semur’un, aday adaylığı başvurusunda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hastanesi’ndeki mesai arkadaşları da yanında yer alarak kendisine destek oldu. AK Parti Teşkilatı toplantı salonunda aday adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Semur: ‘‘Bugün AK Parti aday adaylığı için müracaat ediyorum. Bingöl’ün 280 bin civarında nüfusu var, bütün ilçelerden, bütün köylerden ve bütün beldelerden her yerden de dostlarımız var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve Hükümetimiz erken seçim kararı aldı. Bu vesile ile bende 20 yıla yakın bir devlet memurluğu görevim var. Bunlardan bir 10 yıla yakın yönetici olarak geçti. Bende bu vesile ile bu süre zarfında AK Parti hükümetlerini AK Parti bürokratlarını, siyasetçilerini, İl Başkanlarını ve gönüldaşlarını daha yakından tanıma fırsatı buldum. Bu vesile ile herkesinde gönlünde ve bütün devlet memurlarının, bütün vatandaşların gönlünde bir siyasi hareket yatar. Bizde bulunduğumuz konum itibari ile yakın hissettiğimiz ve beraber çalışabileceğimizi düşündüğümüz, değerlerini hassasiyetlerini paylaştığımız AK Parti’de siyaset yapmaya karar verdim. Ayın 26’sı istifalar için son gündü bende istifamı verdim. İnşallah rabbim nasip ederse, parti teşkilatımız ve vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, AK Parti’nin genel merkezi eğer takdir ederlerse Haziran ayında yapılacak olan milletvekili seçimlerine aday olmak istiyorum.’’ şeklinde konuştu.

  1. DR. HEYBET SEMUR KİMDİR?

1974 de Bingöl Genç İlçesi Sarıbudak köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okuduktan sonra ortaokul, lise eğitimini Adana’da tamamladı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Bingöl’de KaleönüSağlık Ocağı’nda hekimlik yaptıktan sonra bir yılda Bingöl Devlet Hastanesinde Başhekim yardımcılığı yaptı. Daha sonra Adana numune hastaneden de genel cerrahi uzmanı eğitimini alıp Siirt’te ambulans helikopterin de görev alarak askerliğini yaptı. Askerlikten sonra 3,5 sene Diyarbakır Ergani ilçesinde başhekimlik yaptı. 2011’den 2015 yılına kadar 4,5 yıl boyunca Bingöl Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik yaptı. Daha sonra da 2 yıl 3 ay süre ile Van Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Semur, Halen Van Yüzüncü Yıl Hastanesinde genel cerrahi de çalışmaktadır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN