• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

ŞEHR-İ BİNGÖL TİYATROSU SOLHAN’DA SAHNE ALDI

30 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
662 defa okundu.
ŞEHR-İ BİNGÖL TİYATROSU SOLHAN’DA SAHNE ALDI

Şehr-i Bingöl tiyatrosu Solhan’da ‘Sihirli Kolye’ çocuk oyununu ile sahne aldı. Solhan Kültür Merkezi’nde yapılan gösteride katılımcılar doyasıya eğlendi. Tiyatro gösterimi sonrası Şehr-i Bingöl tiyatrosu yönetmeni Çiftçi, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bingöl’de kurulan ve birçok kentte yaptıkları gösteriler ile takdir toplayan ve bazen de Zazaca tiyatro ile sahneye renk katan Şehr-i Bingöl tiyatrosu 9’uncu kez Solhan’da sahne aldı.

26 Nisan 2018 Perşembe günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde tek seans olarak yapılan tiyatro gösterisinde katılımcılar doyasıya eğlendi.

Tiyatro gösterisini Solhan Yatılı Bölge Okulu ve Yeşilova Anaokulu öğrencilerine yönelik sahnelenen tiyatro gösterimi sonrasında çalışmaları hakkında bilgi veren Şehr-i Bingöl tiyatrosu yönetmeni Yunus Çiftçi, “Ekibimiz; Şehr-i Bingöl tiyatrosu, Hem çocuk hem de zazaca yetişkin oyunları hazırlıyoruz. Oyunların büyük bölümünü kendim yazıyorum. Bugün sergilediğimiz ‘Sihirli Kolye’ çocuk oyununu da kendim yazdım. Bir de aynı zamanda öğretmenlerden oluşan yetişkin bir tiyatro ekibimiz var. Değerler eğitimi üzerine hazırlanan bu oyun onlarca köyde gösterildi. Bu gösteriler dikkat çekti ve 12 Nisanda İzmit’te yapılan Ulusal Tiyatro Festivaline davet edildik ve bu oyunu orda sahneledik. Çocuk ekibimiz Bingöl Üniversitesi’nde okuyan örgencilerden oluşuyor. Bize her defasında destek veren Bingöl Belediyesine teşekkür ediyorum. Bu oyunlarımızın veliler tarafından daha ilgiyle izlenilsin, çocuklar sadece kitapların içine hapsedilmesin, gelip duygu ve düşüncelerini sanatsal olarak alsınlar, duygularını geliştirsinler sanatsal yollarla kişiliklerini tamamlasınlar istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN