• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE İFTAR

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
688 defa okundu.
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE İFTAR

İftar programında Şehit yakınları ve Gazilerle bir araya gelen Kaymakam Okumuş, “Biz şehit yakınımızın, gazimizin, başarılı sporcumuzun her türlü yanındayız yanında olmaya devam edeceğiz. Mevcut haliyle de zaten tanımış olduğu dünyada hiçbir bedelle de onların bize sağlamış olduğu emaneti karşılamamız mümkün değil. Bir nebze olsun ateşlerini söndürme anlamında da dünyevi olarak yapılabilecek şeyleri de devletimiz zaten yapmakta.” dedi.

Solhan Kaymakamlığı tarafından her Ramazan ayında düzenlenen iftar programının bu yıl ilki şehit yakınları, gaziler ve sporcularla oldu.

Solhan Kentmar Restaurant’ta düzenlenen iftar programına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Erer, Cumhuriyet Başsavcısı İzzettin Bozkuş ile Adliye Mensupları, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İl Genel Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları katıldı.

Şehit yakınları, gaziler ve sporculara yönelik düzenlenen iftar programında konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “Burada özellikle şehit yakını, gazilerimiz, vatandaşlarımız Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcularımız bulunuyorlar. Sporcularımıza başarılar dilerim. Özellikle şehit yakınları ve gazi kardeşlerimize de zaten bu memleketin vatan yapılmasın için bedel ödenmesi gerekiyordu. Bu bedeli en aziz varlıkları olan canlarıyla ödemişler. Onların akrabaları veya yaralanmışlar, gazi olmuşlar. Onlara minnetimiz, diyetimiz, şükranımız, her türlü değerin ve takdirin üzerindedir. Onlara şükranlarımı arz ediyorum. Rahmete gitmiş olanlara zaten cenabı Mevla’mdan rahmet, mağfiret niyaz ediyorum. Onların şefaatine bizleri, sizleri, hepimizi nail etmesini diliyorum. Zaten şehit yakınları ve gazilerimizle ilgili devletimizin; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın tanıdığı haklar, hukuklar var. Bunun dışında da genel devlet cihazında; Cumhurbaşkanlığımız nezdinde, Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve bakanlıklarımız nezdinde bütün kurumlarımızın nezdinde şehit yakınlarımız ve gazilerimiz birinci sınıf muamele ile onların yanında olan bir devletle beraber yaşıyorlar. Biz şehit yakınımızın, gazimizin, başarılı sporcumuzun her türlü yanındayız yanında olmaya devam edeceğiz. Mevcut haliyle de zaten tanımış olduğu dünyada hiçbir bedelle de onların bize sağlamış olduğu emaneti karşılamamız mümkün değil. Bir nebze olsun ateşlerini söndürme anlamında da dünyevi olarak yapılabilecek şeyleri de devletimiz zaten yapmakta. Hali hazırda da sıkıntı ve sorun olduğunda da yapacağı yönünde taahhütte bizler aracılığıyla bulunmaktadır. Dolayısıyla bu vesileyle bu mekânı şereflendirdiğiniz için her birinize teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum, cenabı Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN