• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE İFTAR VERİLDİ

27 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1287 defa okundu.
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE İFTAR VERİLDİ

Solhan Kaymakamlığı tarafından ilçede yaşayan şehit yakınları ile gazilere iftar verildi. Programda konuşan Kaymakam Okumuş, şehitlik ve gazilik derecelerine dikkat çekti. Solhan Kaymakamlığı tarafından Solhan Öğretmen Evi Restaurantı’nda tarafından ilçede yaşayan şehit yakınları ile gazilere iftar verildi.

Solhan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve Kaymakam Fatih Okumuş’un da katıldığı iftar programına; İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İl Genel Meclisi Üyeleri; M. Selim Değer, Tayyip Kaya, Abdurrahim Sayılı, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu ile Solhan’da yaşayan şehit yakınları ile gaziler katıldı.

Kaymakam Okumuş, düzenlenen iftar programında kısa bir konuşma yaptı.

Şehitlik, gazilik ve vatan kavramlarının birbirleri ile bağlantılı kavramlar olduğunu söyleyen Okumuş, Bakara süresinde Şehitlerin ölü denilmemesi gerektiğini ve onların diri olduğunu ancak kulların anlamayacak derecede olduğunun Allah tarafından bildirdiğini hatırlattı.

Şehitliğin peygamberlikten sonra gelen makam olduğunu belirten Okumuş, “Şehitlik peygamberlikten sonra ki makamdır. Şehitlere sorulsa tekrar dirilip tekrar o kutsal din vatan davası için tekrar çarpışır. Belki tekrar yüzlerce defa binlerce kez şehit olmak isteyeceklerdir. Çünkü orada gördükleri muamele muhatap oldukları güzellik açısından… tabii gazilik de öyle. Efendimiz (as) bir hadisi şeriflerinde dini ve vatanı uğruna şehit olmayı göze alarak cansiperane çarpışanlar ve gazi olsalar da inşallah diyor mertebe itibariyle şehit gibi muamele göreceklerdir. Dolayısıyla tabi şehitlik/gazilik dışında bunları anlamlandıran kutsallıklardır; dindir, bağımsızlıktır, hürriyettir, vatandır… Şair, “Toprak uğrunda eğer ölen varsa vatandır” diye söylemiştir. Tabi diğer yandan ülkemiz içeriden dışarıdan birçok tehditle terör örgütleri ile karşı karşıyadır. Bunlardan bir tanesi de PKK terör örgütüdür. Burada Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bu mücadele sonucunda akrabaları şehit olmuşlar da bizzat kendileri de gazi olmuşlar. Özellikle PKK terör örgütüyle inşallah Devletimiz sonuna kadar mücadele edecektir. Bu konuda biz devlet nezdinde özellikle kararlılık görüyoruz. Bu anlamda siz şehit yakınları aileleri ve gaziler müsterih olabilirsiniz. Bu vesileyle programa katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Şehit yakınlarının her birine Cenabı Allah’tan huzurlu, sağlıklı bir ömür diliyorum. Gazilerimize gene acil şifalar diliyorum. Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin inşallah” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN