• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Şehit Edilen Kamu Görevlileri Anısına FidanDikildi

5 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1511 defa okundu.
Şehit Edilen Kamu Görevlileri Anısına FidanDikildi

Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından Solhanlı öğrencilerin de desteği ile Solhan erozyon kontrol sahasına 28 Nisan 1991 tarihinde Solhan Öğretmenevi Lokaline yapılan PKK saldırısı sonucu şehit edilen kamu görevlileri anısına fidan dikime yapıldı.

 Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından Solhan erozyon kontrol sahasına 28 Nisan 1991 tarihinde Solhan Öğretmenevi Lokaline yapılan PKK saldırısı sonucu şehit edilen kamu görevlileri anısına fidan dikime yapıldı.

28 Nisan 1991 tarihinde Solhan Öğretmenevi Lokaline yapılan PKK saldırısı sonucu şehit edilen Solhan Kaymakamı Ersin Ateş, Solhan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Türksever, Orman İşletme Şefi Ahmet Yanen ve Orman Muhafaza Memuru Fevzi Kaplan anısına Solhan Orman İşletme Şefliği tarafından yapılan fidan dikimine Solhanlı öğrenciler ve bazı vatandaşlar da destek verdi.

Öğrenciler ve vatandaşların desteği ile şehitler anısına Solhan erozyon kontrol sahasına fidan dikimi yaptıklarını ve destek verenlere teşekkür ettiğini ifade eden Solhan Orman İşletme Şefi Erdem Malkoç; “28 Nisan 1991 tarihinde Solhan Öğretmenevi lokaline yapılan PKK saldırısı sonucu şehit olan Orman İşletme Şefi Ahmet Yanen, Orman Muhafaza Memuru Fevzi Kaplan, Kaymakam Ersin Ateş, Savcı Mehmet Türksever anısına Solhan Orman İşletme Şefliği, Orman muhafaza memurları ve çalışanları olarak; Solhanlı öğrenciler ve halktan katılımla erozyon kontrol sahasına 200 adet tüplü fidan dikimi yaptık. Ayrıca halka da fidan dağıtımı yapıldı. Toplamda Solhan merkezdeki sahalarımıza 18.000 adet tüplü ve çıplak köklü farklı türlerde fidanlarla dikim yaptık ve 3 km yeni dikenli tel ihata inşa edildi ve 3 km tel onarımı gerçekleştirildi. Halkımızın koruma olarak daha duyarlı olmasını ve kurumumuza destek olmasını rica ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN