• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

ŞEHİR İÇİ YOLLAR AÇILDI

6 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
641 defa okundu.
ŞEHİR İÇİ YOLLAR AÇILDI

Bu yıl kar yoğunluğunun fazla olmasına rağmen araçlarının yeterli olmasından dolayı yolları açmakta fazla sıkıntı yaşamadıklarını belirten ve yoğun mesai harcayan ekiplerine emeklerinden dolayı teşekkür eden Yıldız, şehir içi tüm yolların açıldığını belitti.

Geçtiğimiz hafta ilçede meydana gelen tipiden dolayı kapanan tüm yolların yeniden ulaşıma açıldığını belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bu yıl yoğun kar yağısının yaşandığını ve geçtiğimiz hafta meydana gelen tipiyi daha önce hiç görmediğini belirten Yıldız, “bu yıl kar çok oldu ama araçlarımızın yeterli olmasından dolayı Allah’a şükürler olsun ki hizmetten geri kalmadık. 2016 yılı ilk aylarında aldığımız greyder ve geçtiğimiz ayda aldığımız JCB ile sayısını dörde çıkardığımız iş makineler ile çalışmaları daha ivedilikle yapma noktasına geldik. Bu yıl kar fazla, biz de belediye olarak tüm olanaklarımızı kullanıyoruz. Kardan dolayı kapanan yollarımızı açmada eskisi gibi sıkıntı yaşamıyor, vatandaşımızın ulaşım imkânını daha kısa sürede veriyoruz. Karla mücadelede ilk hedef olarak ana alterleri açıyoruz. Daha sonra diğer cadde ve sokaklarda ulaşımı sağlayıp çarşı merkezinden başlayarak yollarda karın tamamını temizleme çalışmalarını yürütürken kar kütlelerini de kamyonlarla başka alanlara taşıyarak çalışmalar yürütülüyor. Sıkıntı yaşadığımız nokta ise yollarda bulunan araçlar oluyor. Vatandaşlarımızın bu konuda daha çok yardımlarını ve duyarlılıklarını bekliyoruz. Ayrıca Belediyeye ait tuz yok ancak vatandaşların talebi üzerine kara yollarından tuz alıp buzlanmış mevkilerde tuz serpme de yapılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“İLK KEZ BÖYLE BİR TİPİYE ŞAHİT OLDUM”

Tipi gününde belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Yıldız, “İlk kez böyle bir tipiye şahit oldum. Allah bir daha yaşatmasın. Tipi günü deyim yerinde ise Belediye binamızı afet koordinasyon merkezi haline getirdik. Gelen her telefonu değerlendirmek suretiyle imkanlar dahilinde vatandaşlarımıza ulaşarak yardımda bulunduk. Ogün iş makinelerimiz ve ekiplerimizle vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için gayrette bulunduk. Hasta nakilleri için şehir merkezinde iş makinaları çalışırken diğer araçlarımız da Özel İdare ve Karayolları ekiplerine destek vererek yollarda mahsur kalanları kurtarma ve yol açma mücadelesi için yoğun gayrette bulundular. Bu tür durumlarda koordineli çalışmanın ne kadar etkili olduğunu gördük. Mahsur kalan vatandaşlarımızı da kurtararak Kaymakamlığımızca belirlenen yurda ulaşmalarına yardımcı olduk. Yeşilova Mahallemizde yaşayan Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Nihat Doğu’nun amcası Şükrü Doğu, eve giderken tipiden dolayı evine ulaşamamış ve bir komşusuna sığınmıştı. Kalp rahatsızlığı olan hastamız sığındığı komşusunda ise hayatını kaybetti. Merhuma Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum. Haberi aldığımızda gittik ancak yollar kapalıydı. Eve ulaşmak için kaç kez boğulma tehlikesi geçirip en yakın evlere sığınarak cenazenin bulunduğu eve yetiştik. İlçe merkezinde olan bu durumda bile yaklaşık dört saatte anca cenazeyi hastaneye ulaştırabildik. Bu tür durumlarda mümkün mertebe vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Bu vesile ile İl Özel İdaresi, Karayolları ve Belediyemiz ekiplerine teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN