• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

‘ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ’ SORUNU MAYIS’TA ÇÖZÜLECEK!

28 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1080 defa okundu.
‘ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ’ SORUNU MAYIS’TA ÇÖZÜLECEK!

‘Şehir Çöplüğü’nün bulunduğu alanın evlere yakın olmasından dolayı sağlık açısından sıkıntılı olduğu gibi orman bölgesinde olmasından dolayı da ormana ciddi zarar verdiği sıkça dile getiriliyordu. Solhan Belediye Başkanı Yıldız, Mayıs ayından sonra söz konusu alana çöp dökülmeyeceğini söyledi.

Yıllardır ilçenin yaşandığı soruna çözüm geliyor!

Solhan ilçe merkezinde toplanan çöplerin İlçenin güneyinde bulunan ormanlık alana dökülmesi ve bu soruna yıllardır çözüm getirilememesi vatandaşların tepkisine neden oluyordu.

Söz konusu alana dökülen çöplerin yandığını veya yakıldığını dile getiren vatandaşlar, Yenimahalle Yatılı İlköğretim Bölge Okulu arkasında ikamet eden mahalle sakinlerinin havanın hafif esmesinden bile çöp alanın kokusundan etkilendiğini dile getirip sorunu çözümünü defaten istemişlerdi.

Kokuların sağlık açısından da ciddi sorun olduğunu ancak yıllardır soruna çözüm getirilmediği için çöp alanı etkisinin gerek çevre ve gerekse sağlık açısında her geçen gün büyüdüğünü aktardığımız Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, soruna çözüm getireceklerini söyledi.

Bingöl’de faaliyet gösteren Belediyelerce kurulan birlik üyesi olduklarını hatırlatan Yıldız, Bingöl’de faaliyet gösteren BİN-ÇEV-BİR tarafından yapılan katı atık bertaraf tesisine çöplerin taşınacağını belirtti.

Bingöl’de yapılan katı bertaraf tesisine çöplerin taşınması için araç ihtiyaçları olduğunu ve BİN-ÇEV-BİR olarak iki araç alarak çöplerin taşınmasını sağlayacaklarını aktaran Yıldız, Mayıs ayına kadar araçların hizmete girmesini beklediklerini söyledi.

Araçların Mayıs 2016’ya kadar hizmete başlamaması durumunda çöpü kendi araçları ile de olsa Mayıs ayından itibaren Katı Atık Bertaraf Tesisine taşıyacaklarını belirten Yıldız, Mayıs ayından itibaren Solhan’da kullanılan çöp döküm alanına artık çöpün dökülmeyeceğini kesin bir ifade ile belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN