• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

18 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1917 defa okundu.
SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

7 Haziran 2015 günü yapılacak milletvekili seçimleri nedeniyle Solhan Kaymakamı Şeref Aydın Başkanlığı’nda mahalle ve köy muhtarlarının katıldığı seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

 15 Mayıs 2015 Cuma Günü saat 11.00’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda Solhan Kaymakamı Şeref Aydın başkanlığında mahalle ve köy muhtarları ile seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde huzur ve güvenli bir ortamın olmasının önemine değinen Aydın, bu sebeple mahalle ve köy muhtarları ile bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Aydın, “Bu sene milletvekilleri genel seçimi yapacağız. Bizim için en önemlisi bu seçimin huzurlu ve güvenli bir ortamda olmasıdır. Bu konuda da her türlü tedbiri alacağız. Biz sağlıklı bir ortam hazırlayacağız, vatandaşımız da tabi ki gönlünden geçeni en rahat, en huzurlu güvenli bir şekilde tercih edecektir. Vatandaşımızın tercihi bizim için önemlidir. Bu tercihini her hangi bir baskı tehdit altında kalmadan icra etmesi bizim için önemlidir. Çıkacak sonuçta tabi ki hepimizin saygı göstermesi gereken bir sonuçtur. Benim özellikle sizlere sormak istediğim bir soru var. Kendi köyünde seçim ile ilgili herhangi bir endişesi tereddütü olan var mı?  Bizim böyle bir endişemiz var diyen var mı? Köy muhtarı arkadaşımız veya mahalle muhtarımız var mı? Türkiye Cumhuriyeti Devleti her şartta her türlü tedbiri alabilecek güçtedir. O konuda hiçbir endişemiz tereddüdümüz olmasın. Eğer ekstradan almamız gereken bir tedbir varsa da bunu alırız. Zaten bütün sandık kurullarımızın güvenliğini sağlayacak timleri biz zaten görevlendiriyoruz. Onlar sandık bölgelerinde görevlerini alacaklar.  Sandık kurulu başkanı eğer bir sıkıntı hissederse, eğer davet ederse ancak o zaman müdahale edilirler. Biliyorsunuz onun dışında sandık alanına girmeleri suçtur. Yani sandık güvenliği için biz her türlü tedbiri alacağız ama sizin ekstradan söylemek istediğiniz bir şey varsa bir araya gelmişken dinlemek isterim.  Şöyle başta tabi ki güvenlik ve asayiş birlikte şimdi olabilir. Bazen bazı tatsızlıklar yaşanabilir, tartışma olabilir vesaire ama bunlar oradaki görevli arkadaşlarımızın güvenlik ekiplerimizi davet etmeleriyle olay çözülür. Muhtarlık seçimleri olmadığı için biz çok sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Varsa her zaman istişare edebiliriz. Bize öneride bulunabilirsiniz, biz de gerekli tedbirleri alırız.” İfadelerini kullandı.

Bir muhtarın ‘sandık başında vatandaşların genelde toplandığını ve bunun da sorun olabileceğini’ söylemesi üzerine sözlerine devam eden Kaymakam Aydın,  “İşte ona biz bir şey yapamıyoruz. O konuda biz yetkili değiliz. Ancak orda ilçe seçim kurulu başkanı sandık kurulu başkanlarını uyaracaktır. Böyle bir kargaşaya sebebiyet verilmemesi için ama orda sandık kurulu başkanı yetkilidir. O davet ederse müdahale edilebilir onun dışında güvenlik güçlerinin sandık alanına girmesi yasaktır. Yani o sandığın güvenliğinde bir tehdit oluşturabilir ya da sanki bir baskı uygulanıyor gibi algılanır. Ancak sandık kurulu başkanı böyle bir sıkıntı görürse hissederse talep ederse biz müdahalede bulunabiliriz. Ancak oradaki sandık kurulu başkanı yetkisindedir o talep ederse orada vatandaş uzaklaştırılır yoksa bizim orada yapabileceğimiz bir şey kalmıyor. Fakat yine de dediğim gibi yani çok ciddi anlamda oy kullanana müdahale yoksa ben yinede bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN