• Dolar Alış / Satış: 8.547 / 8.563
  • Euro Alış / Satış: 10.365 / 10.383
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:53
  • Yatsı: 21:46

‘SATRANÇ’TA 2 OKUL 6 MADALYA GETİRDİ

29 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1151 defa okundu.
‘SATRANÇ’TA 2 OKUL 6 MADALYA GETİRDİ

Bingöl’de okul sporları kapsamında okullar arası satranç turnuvası yapıldı. Hafta sonu yapılan müsabakalara Solhan’dan katılan bazı sporcular derece elde etti.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği düzenlenen okul sporları kapsamında Gençler (kız-erkek), Yıldızlar (kız-erkek) ve Minikler (kız-erkek) satranç turnuvası 27-28 Şubat 2016 günlerinde Bingöl’de düzenlendi.

2015-2016 eğitim – öğretim yılı okul sporları kapsamında satranç il birinciliği turnuvası yapıldı.

Gençler (kız-erkek), Yıldızlar (kız-erkek) ve Minikler (kız-erkek) kategorilerinde düzenlenen satranç il birinciliği turnuvasına Genç erkekler kategorisinde Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin derece elde edemediği turnuvada Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerinden İdris Salman il ikincisi, M. Şerafettin Esen il üçüncüsü ve Fatih Çalışkan ise il dördüncüsü oldular.

Bingöl genelinde 16 sporcunun katıldığı turnuvada Solhan’da 3 sporcu derece elde etti.

Okul sporları kapsamında Yıldızlar (kız-erkek) ve Minikler (kız-erkek) kategorilerinde düzenlenen satranç il birinciliği turnuvasında ise Solhan’ı İMKB Arakonak Ortaokulu temsil etti.

Yapılan müsabakalarda İMKB Arakonak Ortaokulu öğrencilerinden Fatma Zeylan küçük kızlar kategorisinde il birincisi olurken Hadin Zorba, Küçük erkekler kategorisinde il ikincisi oldu. Yıldızlar kategorisinde ise tek başarıyı Yıldız kızlardan il dördüncüsü olan İMKB Arakonak Ortaokulu öğrencilerinden Edanur Yüzyıl elde etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN