• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

SARI; SOLHAN’DA SAYISAL DERSİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOP

9 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1172 defa okundu.
SARI; SOLHAN’DA SAYISAL DERSİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOP

SARI; SOLHAN’DA SAYISAL DERSİ ÖĞRETMENLERİ İLE TOPLANTI YAPTI
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger’in de katılımıyla 05 Mart 2015 tarihinde Solhan’da görev yapan tüm Sayısal (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji) öğretmenleri ile Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplantı yaptı.

 Eğitimdeki başarının artırılmasına yönelik olarak, öğretmenlerin yaşadıkları sorunlar ile okulların ihtiyaç ve eksikliklerinin tespiti ile çözümüne ilişkin konularda (Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji)  öğretmenleri ile karşılıklı bilgi alış-verişinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger de eşlik etti.

Branş öğretmenleri ile peyderpey sürdürdüğü toplantılarla ilgili bir açıklama yaparak Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerin başarılı olması için ellerindeki tüm imkanları seferber ettiklerini ve etmeye de devam edeceklerini söyleyen Sayı, “Eğitim ve öğretim anlamında ilimizdeki başarı seviyesini yükseltmenin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık veriyoruz. Bu amaçla bazı branş öğretmenleri ile toplanarak onlara çeşitli konulardaki önerilerimizi sunarak öğretmenlerimizin fikir ve görüşlerini dinliyoruz. Yaptığımız istişare toplantılarında okullarda genel ve kültürel anlamda neler yapılabiliriz diye fikir alış-veşinde bulunuyoruz.” dedi.

“MATEMATİK ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

Dünyayı doğru algılayan bir sistemde matematiğin önemli bir yere sahip olduğunu belirte Sarı; bu toplantıların interaktif bir toplantı olarak değerlendirilmesini, çocukların dersi sevmesi, matematiksel başarılarının artırılmasında öğretmenlere büyük görevler düştüğünü, bu konuda önerilecek proje veya destek taleplerine yardımcı olunacağını belirtti.

Toplantıda söz alan branş öğretmenleri, okullarındaki durumlar ile çocukların Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji derslerini öğrenmelerinde yaşadıkları zorluklar ve sıkıntılara yönelik görüş ve çözüm önerileri hakkında açıklamalarda bulundular.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN