• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

SARI, SOLHAN YATI BÖLGE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

9 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1869 defa okundu.
SARI, SOLHAN YATI BÖLGE ORTAOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Solhan Yatı Bölge Ortaokulunu (YBO) ziyaret eden Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Solhan YBO Müdürü Abdulvahap Salcan’dan okul hakkında bilgiler aldı. Okuldaki spor salonu kütüphane ve sınıfları dolaşan Sarı, okulu çok beğendiğini söyleyerek, okul yönetimini tebrik etti.

 Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Sarı’nın Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu ziyaretinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Abdulaziz Döger ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş eşlik etti.

Sarı, ziyaretinde Solhan YBO Müdürü Abdulvahap Salcan’dan okul hakkında bilgiler aldı. Okuldaki spor salonu kütüphane ve sınıfları dolaşan Sarı, okulu çok beğendiğini söyleyerek, okul yönetimini tebrik etti.

Okulu gezdikten sonra pansiyona geçerek öğrencilerle birlikte sabah saat 7’de kahvaltı yapan Sarı, kahvaltıda öğrenciler ile sohbet ederken,  eskiye göre yeni dönem öğrencilerinin çok şanslı olduğunu belirterek, öğrencilerin olanakları iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Öğrencilere öğütlerde bulunan Sarı, “Günümüz şartlarında sizler gerçekten çok şanslısınız. Sizlere ilgi duyan, önem veren Öğretmenleriniz var. Size sunulan imkânlar karşısında bizim de sizden beklentilerimiz var. Çok çalışarak hepinizin iyi yerlerde olmasını istiyoruz.  Sizlerle burada kahvaltı yapıp, sohbet etme imkânı bulduğum için de mutluyum.  Sizlerin sıkıntılarınızı dile getirmek, sizlerin soru ve önerilerinizi almak adına bir araya geldiğimiz bu kahvaltının, çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Sosyal medya malumunuz günümüzde çok etkili bir araç haline geldi. Hepiniz sosyal medyanın zararlı yönlerine karşı dikkatli olun. Sosyal medyayı etkin bilgi paylaşımı özelliğiyle olumlu şekilde kullanmalısınız.” dedi.

“HER GÜN OKULA BİR UMUTLA, FARKLI BİR TESPİTLE GELİN”

Öğrenciler kahvaltıda İl Milli Eğitim Müdürüne sorular sorarak bilgi aldılar. Soruların ardından Milli Eğitim Müdürü Sarı, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğrencilerle yapılan kahvaltı sonrasında YİBO öğretmenleri ile de bir araya gelen Sarı, öğretmenlerin sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Öğretmenlere tavsiyelerde bulunarak, önemli olanın Öğrencileri hayata hazırlamak olduğunu belirten Satı, “Bugün buraya öğrencilerimizle kahvaltı yapmaya geldik. Siz öğretmenlerimizi de işlerinin başında görmek bizleri mutlu etti. Yatılı okullarımız devletimizin en hassas olduğu yerleridir. Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde manevi değerleri vererek yetiştirmemiz lazım. Ben öğrencilerin gözündeki ışığı, okula gelmelerindeki heyecanı gördüm. Sizler de her gün okula bir umutla, farklı bir tespitle gelin.” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN