• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

SANDIKTA “ADALETLİ OLALIM” ÇIKTI

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
827 defa okundu.
SANDIKTA “ADALETLİ OLALIM” ÇIKTI

Solhan Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenlerinin belirlenmesi için Köy muhtarları arasında seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda birlik encümenleri belirlendi. Seçimde zarflarda seçileceklerin isimlerin yanı sıra “Adaletli Olalım” yazılı pusula da çıktı.

Mahalli İdare Birlikleri Kanununun gereğince 27 Köy muhtarları ile 3 İl Genel Meclisi üyesi arasında Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni seçimi yapıldı.

27 Nisan 2016 Çarşamba Günü saat 9.30’da İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda yapılan toplantı Birlik Başkanı Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında gerçekleşti.

Tüm köy muhtarlarının doğal olarak üyesi olduğu birlik encümeni için yapılan seçim öncesinde encümenliğe aday muhtarlar belirlendikten sonra oy kullanma işlemine geçildi. Köy muhtarlarının oy kullandığı birlik encümeni seçimi sonucunda encümen adayı olan Gelintepe Köyü Muhtarı Bahri Tek 13 oy ile birinci olup encümen seçilirken Demirkapı Köyü Muhtarı Kerim Ataş ise 12 oy alarak Birlik encümeni seçildi. Encümen olmak için aday olan Göksu Köyü Muhtarı Saim Kaya ile Tarhan Köyü Muhtarı Fadıl Köçer 9’ar oy aldılar. Koçer yedek üye olmak hakkından feragat edince yedek üye ise Göksu Köyü Muhtarı Saim Kaya oldu.

İl Genel Meclisi üyelerinden ise Tayip Kaya ile Abdurrahim Sayılı eşit oy alarak birlik encümenliğine seçildiler.

İl Genel Meclis Üyeleri ve Köy Muhtarları arasında ayrı ayrı yapılan iki seçimde de sandıkta üyeler isimlerinin yanında İl Genel Meclisi sandığı üyeleri seçimi için kurulan sandıkta iki pusulada, Köy Muhtarları seçimi için kurulan sandıkta ise bir olmak üzere toplam üç pusulada “Adaletli Olalım” yazılı pusula çıktı.

Birlik encümeni seçiminde konuşan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, bu toplantıda katılımcıların tavsiyelerinin değerlendirilmesinden dolayı bir şura, meşveret niteliğinde olduğunu belirtirken dile getirilen talepler neticesinde bir program yapılacağını ifade etti.

Köy yollarında stabilize çalışması olacağını ve bunun birlik olarak ihale mi edilerek yapılması veya Özel İdare araçları ile yapılmasının mı gerektiği yönünde görüşleri alan Okumuş, içme suyu, asfalt ve koriger boru alımı gibi yatırımları gündeme getirdi. Birlik üyeleri de gündeme gelen yatırımlar ile ilgili fikirlerini paylaştılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN