• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

SANAYI ESNAFINA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ VERİLDİ

2 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
516 defa okundu.
SANAYI ESNAFINA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ VERİLDİ

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da faaliyet gösteren küçük sanayi sitesi esnafına eğitim verildi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi eğitim programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da faaliyet gösteren S.S. Solhan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi bünyesinde hizmet veren esnafa yönelik 31 Aralık 2017 Cumartesi günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde eğitim verildi.

Daha önce kamu ve özel kurum personellerine yönelik verilen eğitim, mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına, şoförler ile çiftçilere ve esnaflara yönelik eğitim ile faaliyetlere devam edilen proje kapsamında önceki hafta Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine yönelik düzenlenen programdan sonra ilçede faaliyet gösteren S.S. Solhan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi bünyesinde hizmet veren esnafa yönelik de eğitim verildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programında Fırat Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç Selim Gündüz ile aynı bölümden Yrd. Doç. Atilla Yücel tarafından verilen eğitimde esnafın ve kamu kurumlarının sorumlulukları hakkında bilgi verildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışmaları hakkında da bilgi veren eğitmenler, verdiklere eğitimde kayıt dışı istihdamın ne olduğu ve kayıt dışı istihdamın nedenleri aktarılırken SGK’ya kayıtlı olmanın faydalarından bahsedildikten sonra kayıt dışı istihdamın işletmeler ve çalışanlara yönelik yaptırımlarına da dikkat çekildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN