• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

SALON NEDEN YOK!?

8 Nisan 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3935 defa okundu.
SALON NEDEN YOK!?

Solhan’da merakla beklenen yeni spor salonunun yatırım programında yer almaması Solhanlı sporseverleri hayal kırıklığına uğratırken tepkiler sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Yıllardır dile getirilen salon talebinin neden yatırım programına alınmadığına dair açıklama da yapılmıyor.

Bingöl’de spor alanında yapılacak yatırımlar için imzalar atıldı ancak Solhan için Salon yine yok.

Salonun yatırım programına alınmaması büyük tepkilere neden olurken yetkililerin bu konuda hiç bir açıklama yapmaması da hayretle karşılandı.

HAYAL KIRIKLIĞI OLDU

Bingöl’e yapılacak spor yatırımlarını aktaran Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıklamalarının ardından paylaşılan yatırım programlarının arasında Solhan adına ‘Spor Salonu’ yatırımını göremeyen Solhanlı sporseverler hayalkırıklığına uğradı. Yıllardır voleybol branşında Bingöl’ü başarı ile temsil eden ve her yıl play off döneminde yeni dönem için gündeme gelen spor salonu için siyasilerin de olumlu tepkiler veriliyordu. Solhanspor 2019-2020 Sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligine çıktı ve bir sezonu geçirmesine rağmen salon adına bir hareketlilik görülmedi. Şubat ayında bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bingöl’e geldi. Bakan Kasapoğlu’nun eşi Ayşe Betül Kasapoğlu Solhan’a gelerek ziyaret ettiği Solhanlı sporcuların tek talepleri ilçeye yeni bir spor salonu kazandırılması yönündeydi. Ziyaretten yaklaşık 3 ay sonra imzalanan yatırım protokolünde Spor Salonunun yer almaması hayal kırıklığına neden oldu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Spor yatırımları programından sonra Solhan’a spor salonunun yapılmayacağı bilgisi yayılınca sosyal medyada tepkilere neden oldu.

2013 yılında kısıtlı imkanlarla kurulan ve 7 yıllık mücadeleden sonra aşılması gereken ligleri aşıp en son 2019-2020 sezonu sonunda Türkiye’nin Voleybol branşının en zirvesi olarak bilinen Efeler Ligine çıkan Solhanspor’un müsabakalarının oynandığı salon Efeler Ligi standartlarına uymadığı gerekçesiyle ilk yıl Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından maçlar Bingöl Merkez Karşıyaka Salonunda oynatıldı. Solhanlı sporseverler; takımın Efeler Ligi’ne çıkmasıyla Türkiye’nin büyük kulüpleri olan Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarının Solhan’a gelmesini beklerken Spor Salonunun yapılmayacağından bu yıl da hayallerine ulaşamayacaklarından dolayı tepki gösterdiler. Sosyal Medyada Solhanspor Yönetim Kurulu üyeleri ve geçmiş sezonlarda Solhanspor Kulübü Başkanlığı yapanların da aralarında bulunduğu sporseverler sosyal medya hesaplarından Salonun yapılmamasına tepki göstererek siyasileri eleştirdiler.

PEKİ SALON NEDEN YAPILMIYOR?

Yılladır Solhan’ın gündeminden hiç çıkmayan spor salonu taleplerin hayalde kalması üzerine tepkiler çığ gibi büyüyor. Gerek yerelde ve gerek siyasiler nezdinde Solhan’ın Spor Salonu talebi hep umutlu ifadeler ile karşılık bulmuş ve siyasilerce yapılacağı söylemleri de vatandaşları umutlandırmıştı. 2020 yılında çıktığı canlı yayında Salon yapılacağı sözünü veren Bingöl milletvekilinin sözü üzerine umutlar yeniden yeşermiş ve beklentiler oluşmuştu. Ancak; Bingöl’ün spor yatırımları programında Solhan’a spor salonu verilmemesi ve sadece semt sahalarının yapılması vatandaşlarca çeşitli eleştirilere neden olurken Salonun Neden Yapılamayacağına ilişkin hiç bir açıklamanın yapılmaması dikkatlerden kaçmadığı gibi vatandaşların dikkate alınmadığı yorumlarına neden olmaktadır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN