• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİ YAPILACAK

21 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
5584 defa okundu.
SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİ YAPILACAK

Sağlıklı Hayat Merkezleri’nin ilkinin İnönü ve Şehit Mustafa Gündoğdu mahallelerinde hayata geçirileceğini belirten İl Sağlık Müdürü Gündoğdu; Hastaneye gereksiz başvurunun önüne geçmeyi, sigara ve benzeri zararlı maddelerin yol açtığı sağlık riskleri ve tehditleri ile mücadele etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, kent merkezinde iki mahallede Sağlıklı Hayat Merkezleri’nin inşa edileceğini açıkladı.

Sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kent merkezinde İnönü Mahallesi’nde 2 bin 314 metrekarelik, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde ise Bin 542 metrekarelik alanda Sağlıklı Hayat Merkezleri inşa edileceğini açıklayan Gündoğdu, “İl genelinde birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek alışkanlıklar kazandırmak, Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam alışkanlıkları kazandırmak, obeziteyle mücadele etmek, Bağımlılık ve riskli davranış modellerinin yol açtığı sağlık tehditleri ile mücadele etmek, Kronik hastalıklarla etkin bir şekilde mücadele etmeyi amaçlamaktadır. Hastaneye gereksiz başvurunun önüne geçmeyi, sigara ve benzeri zararlı maddelerin yol açtığı sağlık riskleri ve tehditleri ile mücadele etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Gündoğdu, Sağlıklı Hayat Merkezlerinde verilecek hizmetler ise şu şekilde paylaştı:  “Beslenme Danışmanlığı, Fiziksel Aktivite Salonları, Kronik Hastalıklar Polikliniği, Sağlıklı Yaşlanma Danışmanlığı, Kadın ve Üreme Sağlığı, Gebe Sınıfı, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Bireysel Danışmanlık/Aile Danışmanlığı, Sosyal Çalışmalar ve Toplumsal Destek Hizmetleri, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk ve Ergen Sağlığı Danışmanlığı, Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı, Sağlık Okuryazarlığı Okulu, Okul Sağlığı Hizmetleri, Görüntüleme Hizmetleri, Tıbbi Laboratuvar Ünitesi, Enjeksiyon ve Pansuman Hizmetleri, Tansiyon Ölçüm Hizmeti, Enfeksiyon Kontrolü Hizmetleri, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Hizmetleri (KETEM)”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN