• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Bingöl’de

19 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1758 defa okundu.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Bingöl’de

Bingöl’e gelen ve çeşitli temaslarda bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Bingöl Valiliğini ve bazı kamu kurumlarını ziyaret etti.

 BİNGÖL – Vali İbrahim Taşyapan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selahattin Bulut, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Demir, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Vedat Söyiler ve Bingöl KHB Genel Sekreteri Muhammed Akif Güler’i ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, ziyaretlerin ardından il divan toplantısına katıldı.

 

 

Bingöl Öğretmenevi’nde yapılan Sağlık-Sen İl Divan Toplantısı’nda bir konuşma yapan Memiş, Türkiye’ye yıllardır ayak bağı olan ve ülkenin önünü tıkayan pek çok sorunun, bugün toplumsal mutabakatla çözüme kavuştuğunu belirtti. Bugün sorunların çözümünden rahatsız olan bazı çevrelerin ince mühendisliklerle kirli oyunları devreye soktuğunu, hiçbir gücün millet iradesinden üstün olmadığını belirti.

 

Millet menfaatlerine aykırı hareket edenler varsa bunların üzerine gidilmesi gerektiğini belirten Memiş, kaos ortamından yararlanmak isteyen çevrelerin oyunlarının böylelikle bozulacağını ifade etti.

 

Memiş, sağlıkta dönüşüm sürecinin başladığı 2002 yılından itibaren hasta memnuniyetinin yüzde 76’lara çıkmasına rağmen sağlıkta dönüşümün mimarı olan sağlık çalışanlarının mesleki saygınlığının azaldığını ve bunun yanında şiddete uğrama oranlarının da yükseldiğini yaptıkları araştırma ve anketlerde gördüklerini belirterek, sağlık çalışanlarına da bu dönüşümde hak ettikleri değerin verilmesi gerektiğini belirti.

 

Memiş, Var olan sorunların çözümü için mücadelelerini sürdüreceklerini, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini, nöbet ücretlerinin tamamının arttırılmasını, görevde yükselme mağduru 2351 kişi için ve şartları tutan yardımcı hizmetler sınıfındakilere VHKİ kadrosu verilmesi gerektiğini kaydetti.

 

(Nihat Kanat-İLKHA)

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN