• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Bingöl Birincisi

12 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2056 defa okundu.
Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Bingöl Birincisi

2012- 2013 Eğitim-öğretim yılında Bingöl’de yapılan liselerarası bilgi ve kültür yarışmasında il birincisi olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılı bilgi ve kültür yarışmasında da 9 okul arasında birinci olarak başarının tesadüf olmadığını gösterdi.

 Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2012 yılında uygulamaya konulan ‘Başarıda Hedef 12 için 12 Adım’ projesi kapsamında il genelindeki liseler arası bilgi yarışması düzenlendi.

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 2012 yılında uygulamaya konulan ‘Başarıda Hedef 12 için 12 Adım’ projesi kapsamında il genelindeki liseler arası bilgi yarışmasına Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi yine damgayı vuran okul oldu.

Bingöl Cumhuriyet Kız İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen Liselerarası bilgi yarışmasına Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Ragıp Atala, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Kurum Amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Bingöl Merkez Cumhuriyet Kız İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşen bilgi yarışmasına il genelinden toplam 9 lise katıldı.

Yarışmada sorulan 20 sorudan 16’sına doğru cevap veren Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi 160 puanla birinci, Merkez Yunus Emre Anadolu Lisesi 150 puanla ikinci ve TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi 140 puanla üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan lise öğrencilerine plaket, madalya, katılım belgesi ve 100’er, TL. ikincilere plaket, madalya, katılım belgesi ve 75’er TL. ve üçüncü olan lise öğrencilerine plaket, madalya, katılım belgesi ve de 50’şer TL para ödülü verildi.

Yapılan bilgi yarışması ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Vali Taşyapan, yarışmada öğrencilerin performansını çok beğendiğini, yarışmaya katılan öğrencileri canı gönülden kutladığını ve bu başarılarını artırarak devam ettirmeleri gerektiğini ifade ederken yarışmanın organizasyonunda emeği geçen herkese emeklerinden dolayı teşekkür etti.

2012- 2013 Eğitim-öğretim yılında Bingöl’de yapılan liselerarası bilgi ve kültür yarışmasında il birincisi olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılı bilgi ve kültür yarışmasında da 9 okul arasında birinci olarak başarının tesadüf olmadığını gösterdi.

Genç, Öğrencileri Kutlayıp Destek Verenlere Teşekkür Etti

Yapılan yarışmadan sonra İl Birincisi Olan Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Okul müdürü Halis Genç, kısa bir değerlendirmede bulunarak, emeği geçenlere teşekkür ederken öğrencilerini tebrik edip başarıların devamını diledi.

Genç, “Bu başarıda emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız Şeref Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Aktaş, şube müdürlerimiz Ömer Abdülaziz Döger, Selahaddin Akalın ve Zülfü Çalışkan ile bu başarının baş aktörü olan, öğrencilerimize yaptıkları fedakarlıklarla ve onları geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca Mart 2014’te yapılan YGS’de öğrencilerimiz yüzde yüz başarı sağlayarak geçen yılki başarısını 14 puan artırmıştır. Bütün öğrencilerimizi kutluyor LYS’de başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN