• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

‘RAMAZAN VOLEYBOL TURNUVASI’ ŞAMPİYONU AS OTO

19 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
748 defa okundu.
‘RAMAZAN VOLEYBOL TURNUVASI’ ŞAMPİYONU AS OTO

Ramazan ayında kültürel etkinlikler yanında sportif etkinliklere de zaman ayıran Solhanlılar, ‘Ramazan Voleybol Turnuvası’nda buluştu. 12 takımın katıldığı turnuvanın final müsabakasında gülen taraf, As Oto takımı oldu. Dereceye girenlere; kupa ve spor ayakkabı dağıtıldı.

Solhanlı gençlerin organize ettiği, Solhan Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün de destek verdiği ve bu iki kurum nezdinde gerçekleşen Ramazan Voleybol Turnuvası tamamlandı.

27 Mayıs 2017 Cumartesi günü Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salonu’nda başlayan turnuvanın final müsabakası geçtiğimiz hafta oynandı.

12 takımın mücadele ettiği ve 6 gün süren gurup müsabakalarından sonra 8 takımın karşılaştığı çeyrek final müsabakaları; 3 Haziran 2017 Cumartesi günü başlayıp 6 Haziran 2017 Salı günü sona erdi.

YARI FİNAL MÜSABAKALARI İKİ GÜNDE OYNANDI

Çeyrek final müsabakalarının tamamlanmasından sonra; Almer&İstikbal,  Coşkun Market, Solhan Belediyesi ve As Oto yarı finale çıkan takımlar oldu. Yarı final müsabakaları 11 Haziran 2017 Pazar günü başladı. İki gün süren yarı final müsabakalarında Almer&İstikbal ile Coşkun Market ve Solhan Belediyesi ile As Oto takımları karşılaştı.

Almer&İstikbal ile Coşkun Market arasında oynanan karşılaşmayı kazanan Almer&İstikbal, adını finale yazdıran ilk takım oldu. Pazartesi günü Solhan Belediyesi ile As Oto arasında oynanan müsabakayı kazanan As Oto, diğer finalist oldu.

‘RAMAZAN VOLEYBOL TURNUVASI’ ŞAMPİYONU AS OTO

İki gün süren yarı final son müsabakasından sonra yarı finalde mağlup olan takımlar ,Solhan Belediyesi ile Coşkun Market Çarşamba günü karşılaşarak üçüncülük dördüncülük sıralaması için ter döktüler.

Yarı final mağlupları olarak karşılaşan iki takımdan Solhan Belediyesi ekibi, bu karşılaşmayı galip tamamlayarak turnuvanın üçüncüsü oldu.

Perşembe günü ise yarı final galipleri şampiyonluk için karşılaştı. Oynanan karşılaşmada ilk seti As Oto 25-23 kazanarak 1-0 üstünlük sağlarken ikinci seti Almer&İstikbal 25-22 alarak 1-1 eşitlik elde etti. Karşılaşmanın üçüncü setini 25-22 kazanan As Oto, dördüncü seti de 25-18 üstünlük ile tamamlayarak 3-1 kazandığı karşılaşma sonucunda Ramazan Voleybol Turnuvası şampiyonu oldu.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Ramazan ayı sportif etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ramazan Ayı Voleybol Turnuvası’na katılan takımlardan 3’ü derece elde etti. Turnuva birincisi olan As Oto, turnuva ikincisi olan Almer&İstikbal ve turnuva üçüncüsü olan Solhan Belediyesi’ne Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile İlçe Emniyet Müdürü Vekili Vehbi Sarıkaya tarafından kupa ve İlçe Müftüsü Ali İkiz ve Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ile Solhanspor Kulübü Başkanı Yüksel Dere ve taraftarlar tarafından ise spor ayakkabısı verildi.

KATILAN VE DESTEK SUNANLARA TEŞEKKÜR…

Turnuva sonrasında konuşan ve gençlerinkendileri için kıymetli ve değerlidir olduğunu belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Gençlerimiz bizim için kıymetli ve değerlidir. Ramazan ayı münasebetiyle ‘Ramazan Voleybol Turnuvası’ talebinde bulundular. Biz de memnuniyetle kabul ettik. Tabii ki olur dedik. Her zaman gençlerimizin yanındayız. Bu tür sportif aktivitelerin gerçekleşmesi adına her türlü imkânı, desteği sağlayacağımızı daha önce de ifade etmiştik, tekrardan ifade ediyorum. Asıl amaç;kardeşane bir şekilde Ramazan ayı ruhuna uygun bir şekilde bir mücadelenin olmasıydı. Gerçekten öyle bir mücadele oldu. Hiçbir sıkıntı, problem yaşanmadan hamdolsun bugün finali yaptık. Güzel bir maç izledik. Final maçında gerçekten birbirinden kıymetli, değerli takımlar vardı. Üst düzey mücadele ettiler. Ben tüm takımları centilmence mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Belediye olarak da bu tür etkinliklerin, her zaman öncüsü olacağımızı söylüyorum. Yeter ki; bu kardeşlerimiz, bu arkadaşlarımız bu tür taleplerle bize gelsinler. Kardeşlerimizin yanındayız. İnşallah her türlü etkinliğin altına beraber imza atmayı sürdüreceğiz. Tekrardan şampiyon olan takımımızı, ikinci ve üçüncü olan takımlarımızı tebrik ediyorum. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza ve emeği geçenlere de teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GELENEKSEL OLABİLİR

Ramazan Ayı Voleybol Turnuvası organizatörlerinden Furkan Ataş, “Halkımızın turnuvaya duyarlılığı, ilçemizde voleybol kalitesinin iyi izlenim bıraktığının en büyük göstergesi olduğunu gördük. Geleneksel bir turnuva olması düşüncesindeyiz. Etkileşim ve iletişimin had safhada olması için bu düşüncemizle hem fikir olan bir büyüğüm olarak örnek aldığım Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız’a, gerekli ilgi ve katkılarından dolayı ayrıca bizi kucaklayan gerekli desteği sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Nafiz Çapın’ateşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN