• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

Ramazan Bayramı Geride Kaldı

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1455 defa okundu.
Ramazan Bayramı Geride Kaldı

Tüm İslam Âlemi’nde olduğu gibi Solhan’da da Ramazan Bayramı kutlandı. Bayram namazını müteakiben camide vatandaşların bayramlaşmasıyla başlayan Ramazan Bayramı Mezarlık ziyareti ile devam etti. Resmi bayramlaşma ise Öğretmenevi bahçesinde kutlandı.

 Tüm İslam Âlemi’nde olduğu gibi Solhan’da da Ramazan Bayramı kutlandı. Bayram namazını müteakiben camide vatandaşların bayramlaşmasıyla başlayan Ramazan Bayramı Mezarlık ziyareti ile devam etti. Akraba, komşu, hasta ve yaşlı ziyaretleri ile devam eden bayramda her geçen yıl bayram ziyaretlerin bir önceki yıla nazaran sönük geçtiği belirtildi.

Kamu Kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcilerin katıldığı resmi bayramlaşma ise Öğretmenevi bahçesinde yapıldı.

Öğretmen evindeki bayramlaşmaya yoğun ilgi gösterildi. Resmi bayramlaşmaya; Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Özdemir, Arakonak Belde Belediye Başkanı Mustafa Döner, Solhanlı Kaymakam İdris Akça, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Öğretmenevi bahçesinde yapılan bayramlaşma programında hazirunun bayramını kutlayan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, bayramın İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğe, huzura, kardeşliğe ve mutluluğa vesile olması temennisinde bulundu.

Katılımcıların bayramını tebrik eden Kaymakamı Şeref Aydın ise, “Geçen bayramda aramızdan ayrılanlar vardır. Allah onlara rahmet etsin mekanlarını cennet eylesin, geride kalanlara da Allah sabır versin. Bu bayramı da maalesef yine büyük bir burukluk yaşamaktayız. İslam coğrafyasında şuanda içinde bulunduğu acılar bizi derinden üzmektedir. İnşallah bayramın İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğe, huzura, kardeşliğe, mutluluğa vesile olmasını temenni ediyorum. Özellikle de İsrail zulmü altındaki Gazze’deki kardeşlerimiz olmak üzere Müslümanların Allah yar ve yardımcısı olsun. Onları da lütfen dualarımıza dahil edelim. İnşallah bu zulümler en kısa zamanda sona erer. Solhan’da huzur ve güven içerisinde, uyum içerisinde bir arada bayramı icra etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Rabbim sizleri, sevdiklerinizle birlikte daha nice bayramlara kavuştursun. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar bayramınızı kutluyorum.” şeklinde konuştu. 

Öğretmen evindeki bayramlaşmanın ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışanlarının bayramları kutlanmak üzere, İlçe Emniyet müdürlüğüne akabinde ise İlçe Jandarma komutanlığına gidildi. İlçe Jandarma komutanlığında asker aileleri aranıp bayramları tebrik edilip askerler aileleri ile görüştürüldü.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN