• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

PROF. DR. DİKEN, BURSA’DAN ADAY ADAYI

2 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1752 defa okundu.
PROF. DR. DİKEN, BURSA’DAN ADAY ADAYI

Ülke ekonomisinin büyük bölümünü oluşturan Küçük ve Orta Boy İşletmeler (KOBİ)alanında önemli çalışmaları bulunan “İşletme Yönetim Organizasyon” profesörü hemşehrimiz Ahmet Diken, Bursa’da AK Parti’den 25. Dönem milletvekilliği aday adayı oldu.

 Solhanlı hemşehrimiz Prof. Dr. Ahmet Diken, milletvekili genel seçiminde AK Parti’den aday adayı olmak için başvurusunu Bursa’da yaptı.

“Küçük yaşlardan itibaren sosyal ve toplumsal meselelere ilgi duydum ve pek çok sosyal faaliyetlerin içinde yer aldım.” diyen Prof. Dr. Diken, “Yaşam felsefem, hep insana değer veren, onu eşref-i mahlukat olarak kabul eden, “halka hizmeti hakka hizmet”e eşdeğer olarak gören bir anlayış olmuştur. Bu yüzden farklı bir alanda hizmete talip olarak erdemli toplumun oluşturulmasına katkıda bulunmak istedim” dedi.

Prof. Dr. Diken, “Gerek akademik çalışmalarım,  gerek piyasa deneyimim gerekse sivil toplum alanında yaptığım çalışmalarla elde ettiğim birikimimi daha etkili ve yaygın bir şekilde milletimizin hizmetine sunmak istedim. Ülkemiz, Ak Parti hükümetleri sayesinde 13 yılda yaklaşık dört kat büyümüştür. Çok iddialı olan 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmek için işletmelerimizle ilgili yapısal bazı değişikliklerin yapılması gerekmektedir. KOBİ uzmanı olarak geleceğin büyük Türkiye’sine bu alanda da katkıda bulunabilirim. Gelin hep beraber yeni Türkiye’nin güçlü yarınlarını inşa edelim. Artık rol verilen değil, rol alan, pro aktif davranan, mazlumların hamisi bir ülke olmamız için, tarihteki misyonumuza yeniden sahip çıkmak amacıyla Ak Parti’mizin gücüne güç katalım. Bursa’mız, doğal güzelliği, tarihi ve turistik mekanları, güçlü sanayisi ve yetişmiş iş gücü potansiyeli ile Dünya’da marka şehir olmayı hak ediyor. Bursa’yı ve Türkiye’yi daha ileri noktalara taşıyabilmek için Ak Parti kervanının gücünü paylaşmaya talibim” diye konuştu.

PROF. DR. AHMET DİKEN KİMDİR?

02 Nisan 1965 Bingöl-Solhan ilçesinde doğdu. 1985 yılında Bingöl İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1985 yılında kaydolduğu Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü “Yönetim ve Organizasyon” Anabilim Dalı Araştırma Görevliliği sınavını kazandı. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1993 yılında yüksek lisans ve 1996 yılında doktorayı bitirdi. Yüksek Lisansını “Profesyonel ve İşletme Sahibi Yöneticilerin Başarı ve Erk Güdüleri ( Teorik ve Ampirik Bir Araştırma)”, doktorasını ise, Toplam Kalite Yönetimi ve Hizmet Sektöründe Bir Uygulama konusunda tamamladı.

Askerlik hizmetini yedek subay olarak yaptıktan sonra çeşitli özel sektörde işletmelerinde genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak çalıştı

2005 yılında tekrar Selçuk Üniversitesine Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı. 2009 yılında İşletme Yönetim Organizasyon Anabilim Dalında Doçent, 2014 yılında aynı alanda Profesör oldu. 2011 yılında Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde göreve başladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda kurucu müdür olarak görev yaptı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmanın yanında Bölüm Başkanlıkları, Yüksekokul ve Fakülte Yönetim Kurulu üyeliklerini ile Üniversite Senato Üyeliğini yaptı. Evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Yayımlanmış iki kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri, yurt dışı ve yurt içinde sunulan bildirileri, ulusal ve yerel gazetelerde yayınlanan çeşitli yazıları bulunmaktadır. Akademik ve ticari amaçla pek çok ülkeyi ziyaret etti.

Panel yöneticiliği, ulusal ve uluslararası konferanslarda organizatörlük yaptı. Kamu ve özel sektör işletmelerine yönelik çok sayıda eğitim seminerleri verdi. Konya Ticaret Odası ve Konya Büyükşehir Belediyesi başkanlıklarına danışmanlık yaptı. Özelleştirilen bazı kamu iktisadi teşeküllerinin özelleştirilmesi projelerinde görev aldı. Pek çok işletmede kurumsallaşma çalışması yapmasının yanında çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN