• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

POLİS AĞABEYLERİNE ANLAMLI MEKTUBU KARŞILIKSIZ KALMADI

2 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3509 defa okundu.
POLİS AĞABEYLERİNE ANLAMLI MEKTUBU KARŞILIKSIZ KALMADI

Erzurum İspir İlçesi Yatılı Bölge Okulu Beşinci Sınıf Öğrencisi, Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdiği mektupta, polis ağabeylerine olan duygularını aktardı. İlçe Emniyet Müdürü Soydaş da minik öğrenciye bir mektup ile cevap yollarken aynı zamanda hediyeler de gönderdi.

Erzurum İspir İlçesi Yatılı Bölge Okul Öğrencileri Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da görev yapan emniyet mensuplarına duygularını aktaran mektuplar gönderdiler. Bu öğrencilerden biri de 5’inci sınıf öğrencisi Semih Çakır’dı.

Yazdığı mektubu Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gönderen Çakır’ın duygularını dile getirdiği mektubu Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ulaştıktan sonra İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş, bu duygu dolu mektubu okuduktan sonra bir mektupla cevap verirken küçük öğrenciye 25 sırt numaralı milli takım forması, Atatürk’ün Nutuk isimli kitabı, 5’inci sınıflara yönelik sınavlara hazırlık kitabı ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ın hediye ettiği 12 sırt numaralı Solhanspor forması ve atkısını kendilerine duygu bağlı olan kardeşine kargo ile gönderdi.

ÇAKIR’A HEDİYELER GÖNDERİLDİ

Kendi el yazısı ile Semih Çakır isimli öğrenciye cevaben bir mektup yazan Soydaş, Semih Çakır’ın mektubunun eline ulaşmasından sonra Semih Çakır’ın babası Şaban Çakır ile telefonla görüşerek söz konusu mektubu okurken duygulandığını aynı zamanda onur duyduğunu belirtirken Baban Çakır’ı, Semih gibi hassas, duygulu, iyi niyetli ve medeni cesareti yüksek bir evlada sahip oldukları için tebrik etti.

Semih’in ileride vatanına, milletine, devletine ve ailesine faydalı bir birey olması yönünde temennilerde bulunan Soydaş, Semih Çakır’ın öğrenim gördüğü İspir YBO müdürü Nazir Güneş ile de telefonla görüşerek, Semih Çakır’ın yetişmesinde ailesinden sonra en büyük pay sahibi olan öğretmenlerine Türk Emniyet Teşkilatı adına teşekkür ederken Semih gibi milli ve manevi duyguları gelişmiş öğrencileri yetiştirdiklerini müşahede ettiğinden dolayı sevinç ve onur duyduğunu belirtmiştir.

Emniyet Müdürü Soydaş, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 171’inci yılını idrak ettiğimiz şu günlerde halkımızın huzur ve asayişini sağlamak adına en zor şartlar altında büyük bir fedakarlıkla  görev yapan Solhan polis teşkilatına, Semih Çakır’ın yazdığı mektup büyük moral vermiştir.” İfadelerini kullandı.

SEMİH ÇAKIR’IN SOLHAN’DA GÖNDERDİĞİ MEKTUP

“Değerli Polis Ağabeylerim,

Benim adım Semih. İspir ilçesinde bulunan Yatılı Bölge Okulu’nda okumaktayım. 5/ B sınıfındayım. Yatılıda kalmamdan dolayı gurbetin ne olduğunu ve aileden, sevdiklerinden uzakta olmak çok zor. Duygular yaşattığı okula başladığımdan beri hissetmekteyim. Zamanla gurbete de alıştım. Herhangi bir sıkıntım yok. Tek sıkıntım; ailesinden, sevdiklerinden uzakta bulunan siz polis ağabeylerimizin yaşadıkları ve uzun zamandan beri şehit haberlerini almam beni ve arkadaşlarımı üzmektedir.

Değerli polis ağabeylerim; Biz sizi çok seviyoruz. Sizlerin fedakârlığı ve sabırlı bir şekilde vatanıma göz diken hainlere karşı mücadele veriyorsunuz Allah yüreğimize, bileğinize güç kuvvet versin. Bizler sizin sayenizde rahat ve huzurlu bir şekilde okulumuzda eğitim görmekteyiz. Sizin bu mücadeleniz ve gayretleriniz bana derslerinde, hayallerimde, yaşadıklarımda bir güç, bir umut olmaktadır. Annelerinizi veya babalarımızı merak etmeyin. Çünkü onlar sadece televizyonda sizi izliyorlar. Siz Allah’a emanetsiniz, Vatan da size emanet. Biliyoruz ki sizden birisi Şehit oldu mu cennetin en iyi mekânına gidiyorlar. Önce Vatan. Semih Çakır İspir Erzurum YBO Ortaokulu 5/B”

EMNİYET MÜDÜRÜ SOYDAŞ’IN KÜÇÜK SEMİH’E MEKTUBU

“Sevgili kardeşim Semih Çakır; Gece gündüz demeden vatanını, milletini ve devletin her türlü tehlikeye karşı koruyan ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen polise ağabeylerin olarak göndermiş olduğun mektubu sevinç ve gururla okuduk. Millet olarak geçirdiğimiz şu zor günlerde minik ellerinde yazdığın her kelimen için sana teşekkür ediyoruz. Mektubunda moral bulduk. Senin gibi kardeşlerimizin yetiştiğini görmek, ülkemizin geleceği adına bizleri ümitlendirdi. Sen ve arkadaşların bilsinler ki; polis ağabeyleriniz her zaman sizin yanınızda olacak ve sizleri korumaya devam edecektir. Ulu önder Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti, senin gibi milli ve manevi değerlerini bağlayan evlatlar yetiştiren ailelerimiz ve öğretmenlerimiz sayesinde sonsuza kadar yaşayacaktır. Yüce Rabb’im, hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Sevgi ve saygılarımla… Hasan Soydaş Solhan İlçe Emniyet Müdürü”

 

20160422_103957 20160422_104028

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN