• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

PLAY-OFF ÖNCESİ MORAL YEMEĞİ

20 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
852 defa okundu.
PLAY-OFF ÖNCESİ MORAL YEMEĞİ

Başarılı bir sezon geçirip Efeler ligine yükselme müsabakaları olan play-off’a hak kazanan Solhanspor’un ilçedeki son gecesinde bir moral yemeği programı düzenlendi. Düzenlenen programda başarılar kutlanıp, emeklere teşekkür edildi.

Solhan Tadım Kahve Köpüğü’nde düzenlenen programa, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhanspor yönetimi ve takımı ile takımın destekçileri katıldılar.

Programa katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Solhanspor Kulübü Başkanı Yüksek Dere, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Malumunuz mücadele ettiğimiz, 2016-2017 Voleybol sezonu lig müsabakaları sona erdi. Takımımız Solhanspor, verdiği mücadele sonucunda başarılı olup play-off müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır. Yarın Allah’ın izni ile takımımızı Ankara’ya uğurluyoruz. İnşaallah Ankara’da yapılacak yarı final ve akabinde final müsabakalarında da takımımız başarı sağlayarak ve sporcusundan teknik heyetine, yöneticisinden taraftarına kadar hepimizin arzusu olduğu Efeler ligine çıkacaktır. Takımımızın bugüne kadar sergilediği performansa baktığımızda artık Efeler Ligi’nin hayal olmadığını görüyor, teknik heyet ile sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. Beraber bir sezon geçirdik ve takımımıza her kesimin az veya çok maddi manevi desteği olmuştur.

Takımımıza maddi manevi destek veren Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş Bey’e, Belediye Başkanımız Sayın Abdulhakim Yıldız Bey’e, Yönetim Kurulumuzda görev alan arkadaşlarımıza, Baş Antrenörümüz Sayın Akif Gürgen’e ve Yardımcı Antrenörümüz Sayın Serhat Şimşek’e, Sayın Şazi Özden ve Sayın Ferhat Sönmez’e, emektar tüm sporcularımıza, masörümüz Sayın Hayrettin Demir’e, takımımıza maddi manevi destek veren gönül dostlarımız ve taraftarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizleri yalnız bırakmayıp her an yanımızda olan herkesten Allah razı olsun. Dile kolay bir sezonu beraber geçirdik. Beşeriz ve illaki hatalarımız olmuştur. Bu süreçte sıkıntı zamanlarımız olmuştur. Varsa bizim hakkımız helal olsun, hepinizden de helallik diliyorum. Takımımızın ilçemizde son gecesi olmasından dolayı bu geceyi hep beraber geçirmek istedik. Davetimize katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

VOLEYBOL, SOLHAN İÇİN BİREKOL OLDU

Voleybol’un Solhan için bir ekol olduğunu söyleyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Çok güzel bir sezon geçirdik. Çok zorlu maçlarda, çok zorlu deplasmanlarda güzel galibiyetlerle ilçemize döndünüz. Bizlerde ilçede mümkün mertebe maçın zorlukların derecesine bakmaksızın taraftarlarımızla birlikte destek verdik. Brada gelip maçlarımızda bize destek olmaya, çaba göstermeye bir taraftar olarak gösteriyoruz.  Voleybolu sizlerle sevdik, sizlerle sevmeye inşallah devam edeceğiz. Önümüzde ilgili Play Off maçları var, bunlar daha önemli, bizim için gerçekten çok önem arz ediyor. İnanıyoruz ki orda başarı sonuçlar elde edebilirsiniz. İnşallah Solhan’ı Efeler ligine hep birlikte taşıyacaksınız. Bu doğrultuda hepinize başarılar diliyorum. Bugüne kadar Solhan’a maddi ve manevi herkese teşekkür ediyorum. Kulübümüz gerçekten ciddi anlamda hem manevi hem de maddi desteğe ihtiyaç var. Maddi ve manevi destek bekliyoruz.  Ankara’da bizler de taraftarımızla orda olacağız ve ağırlamakla gurur duyacağız. Hem yer konusunda hem de ulaşım noktasında elimizden ne geliyorsa yanlarında olacağız yeter ki Ankara’ya gelip takımını desteklesinler yanlarında olsunlar. Bu bizim için çok önemli ve hem de inanıyoruz ki hedeflediğimiz Efeler ligine emin adımlarla ilerleyeceğiz. Palandöken maçıyla iyi bir başlangıç yapıp Efeler ligine inşallah ilk adımı atmış olacağız. Tekrardan bugüne kadar bu takımdan emeği geçmiş bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BEN SPORCULARIMA İNANIYORUM, ONLAR DA BANA. SOLHAN HERKESE

Sezon başındna bugüne 7 ayın geçtiğini anımsatarak 7 ayın çok uzun bir süre olduğunu belirten SolhansporBaşantrenörü Akif Gürgen, “Gerçekten çok zorluklar çektik, çok sevindik, çok üzüldük. Rakiplerimiz ya büyükşehir belediyesi ya da arkalarında çok büyük sponsorlar vardı. Biz bir ilçe takımıyız. Yani gerçekten çok güzel şeyler başardık. Voleybol yani sonuç olarak görmüyorum. Çünkü burada gördüğüm şey şu uzun yıllar boyunca Voleybol oynayan biriyim. Büyükşehirlerde, büyük takımlarda oynadım orda çok fazla farkında olunmuyor bazı şeylerin. Burada salona geldiğin zaman yaşlı amcaları görünce, o gençleri orda görünce o mutluluğu görünce, gençler herkes her antrenmanda toplara yardımlarında buluyor. Biraz amatörlükle profesyonel bir şeyler yaptık.  Hepimizin adına çok gurur verici şeyler oldu. Burada olan önemli şeyde bu oyuncu grubunu gerçekten kutlamak lazım. Yani salonumuz biraz sıkıntılıydı, zemini olsun ona rağmen ellerinden geleni yaptılar. Ben onlara gerçekten teşekkür ediyorum. Buradan herkese gönülden, maça gelen herkese maddi ve manevi olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ben onlara inanıyorum, onlarda bana, Solhan herkes inanıyor. İnşallah Allah yardımcımız olsun.” İfadelerini kullandı.

“KÜÇÜK ŞEHRİN BÜYÜK TAKIMI”

Programa katılan Solhanlıhemşehrimiz Gazeteci ve TRT Kurdi spor yorumcusu Saffet  Azbay, şu ifadeleri kullandı: “Solhanspor’un bugüne kadar başarılı bir çizgi yakaladığını bir spor adamı olarak daha yeni  gördüm. Bu konularda tabi kendimize özleştireler yapıyoruz. Memleketimize kadar olan borcumuzu ödememişiz aslında. Solhan küçük bir yer, spor da bir marka değeri var oda Solhanspor. Emin olun üst seviyelerde  üç, beş takımı çıkardığımızda bu kadar seyirci yok. Bir Voleybol takımının bu kadar değerli olduğunu göstermesi hele ki küçük İlçeyi temsil etmesi hele ki dezavantajları olan doğuda bir takımının bunu başarması takdire şahittir. Bu takımı sizler bu duruma getirdiniz, bu heyecanı, bu halka siz yaşattınız. Konferans salonunda Solhanspor kelimesi geçince biranda 7’den 70’e halkımız heyecanlanıyor. Bunlara bir umut kapısı oldunuz. Ben inanıyorum ki bu takım kesinlikle bir üst seviye çıkacaktır. Eğer üst seviyeye çıkmasak da benim gönlümde, benim nazarım bu takım şampiyondur. Arkadaşlar ilkleri başaran hiçbir zaman unutulmayacak. Yani sizler buradan giderseniz yıllar sonra arkanızda konuşur. Solhanspor’a başarı sağlayan sporcu ve teknik heyet olarak tarihçesinde yer alacaksınız. Solhanspor’u ben küçük şehrin büyük takımı olarak tanımlıyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN