• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

PLAY-OFF MÜSABAKALARI BAŞLIYOR

20 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
874 defa okundu.
PLAY-OFF MÜSABAKALARI BAŞLIYOR

Türkiye Voleybol Federasyonu Birinci Lig Erkekler kategorisi B grubunda mücadele eden Bingöl’ün Voleybol temsilcisi Solhanspor, gurubunda başarılı olup Efeler Ligi’ne yükselmek için yapılacak playy-off müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Play-off müsabakaları Salı günü başlıyor.

2016-2017 Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler Kategorisi’nde mücadele eden Solhanspor, mücadele ettiği gurupta başarı göstererek Efeler Ligi’ne çıkma müsabakaları olan play-off’larakatılmaya hak kazandı.

Her gurupta sıralamada ilk dörde giren takımların katılacağı play-offmüsabakalarına Solhanspor’un mücadele ettiği B gurubunda; Gümüşhane Torul Gençlik, Palandöken Belediyesi, Solhanspor ve Hatay Büyükşehir Belediyesi takımları katılacak. A gurubunda ise; Jeopark Kula Belediyesi, TFL Altekma, Düzce Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi voleybol takımları play-off müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

Play-off yarı final müsabakaları iki gurup halinde yapılacak olup, temsilcimiz Solhanspor’un mücadele edeceği birinci gurupta; Jeopark Kula Belediyesi, Palandöken Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi voleybol takımları yer alırken ikinci gurupta ise; Gümüşhane Torul Gençlik, Hatay Büyükşehir Belediyesi, TFL Altekma ve Düzce Belediyesi mücadele edecek.

21 Mart 2017 Salı günü başlayacak play-off yarı final müsabakalarında ilk karşılaşma Jeopark Kula Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında saat: 12.00’da başlayacak. Tüm karşılaşmaların oynayacağı ilk günde Solhanspor, Palandöken Belediyesi ile saat: 14.00’dakarşılaşacak. Üç gün ard arda oynanacak karşılaşmalar Ankara Başkent Salonu’nda yapılacaktır. Solhanspor, yöneticileri tüm sporseverleri karşılaşmalarda Solhanspor’u desteklemeye davet ettiler.

Solhanspor, ikinci gün Jeopark Kula Belediyesi ve üçüncü gün ise Konya Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak.

 “AMACIMIZ; GRUPTAN ÇIKIP FİNALLERDE YER ALMAK”

Libero oynadığı dönemde büyük başarılara imza atan Solhanspor baş antrenörüAkif Gürgen, play-off müsabakaları öncesi voleybolunsesi internet sitesine verdiği bilgilerde şu ifadeleri kullandı: “Bingöl’ün küçük ama bu güzel ilçesinde be ve oyuncularımız 2016-2017 sezonunda burada olmaktan mutluluk ve onur duyduk. Zorlu geçen lig maratonunu hedeflediğimiz yerde bitirmekten arıca gururlandık. Bulunduğumuz konum itibariyle gerçekten zor şartlarda bu işi başarmak, tüm Solhan ilçesinin başarısıdır. Türkiye’nin en fazla taraftarına sahip olan kulübüyüz. Her maçı ortalama 2 binin üzerinde bir kalabalığa oynadık. Gerçekten insanların sadece voleybolla yatıp kalktığı bir ortamı oluşturmak, gençleri salonlara alıştırdığımızı görmek, onları terör ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak bizim birinci misyonumuzdu. Bunu sağlayan tüm ekibe kendi adıma tekrar teşekkür ediyorum. Artık play-off’lar başlıyor. Tüm takımlara bundan sonra başarılar diliyorum. Gerçekten her takım ligde olmayı hak ediyor. Biz de herkes kadar şansımızın olduğunu düşünüyoruz. Voleybol, taraftarla güzel. Biz de buna sahibiz. İlk maçımız; Palandöken gibi çok saygı duyulacak bir takımla ve tüm hazırlığımızı buna göre yapıyoruz. Grupta özellikle Kula Belediyesi ve Konya gibi çok güçlü takımlarında olması 3 gün boyunca Ankara’da çok güzel maçların seyircileri beklediği anlamına geliyor. Bir kez daha tüm takımlara kazasız belasız bir play-off süreci diliyorum. Amacımız gruptan çıkıp finallerde yer almak.”

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN