• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

Peygamber Sevdalıları İstişare İçin Toplandı

28 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1414 defa okundu.
Peygamber Sevdalıları İstişare İçin Toplandı

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu Koordinatörlüğü 1. İstişare Toplantısını Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi’nde düzenledi.

 Her yıl Nisan ayında düzenlediği kutlu doğum etkinlikleriyle milyonlarca insanı Peygamber aşkıyla bir araya getiren Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğünün 1. İstişare toplantısı Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi’nde düzenlendi.

Bingöl, Malatya, Kayseri, Elazığ ve Muş illerindeki ve bu illere bağlı ilçelerdeki İslami STK’lardan oluşan Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu Koordinatörlüğü’nün 1. İstişare toplantısı iki oturum halinde yapıldı. Sabah 10.30’da başlayan ilk oturumda Kutlu Doğum Etkinliklerinin önemi, gerekliliği ve 2014 yılı etkinlikler haritası üzerinde fikir teatileri yapıldı.

 

Salâvat kampanyası, kutlu doğum etkinlikleri, kutlu doğum sınavı, şiir ve makale yarışmaları gibi 2014 yılında yapılması planlanan organizasyonların masaya yatırıldığı ilk oturuma yemek ve namaz arası verildikten sonra ikinci oturuma geçildi. İkinci oturumda önceki yıllarda düzenlenen etkinliklerin değerlendirmesi üzerinden bu yıl neler yapılabileceği, Kutlu Doğum Programlarının kemiyetçe ve keyfiyetçe artırılması ve 2014 programlarının taslaklarının hazırlanması üzerinde istişare edildi.

 

İsmine yakışır bir şekilde Peygamber Efendimizin Sünnet-i Seniyesi olan tanışma faslı ile başlayan toplantı sonunda farklı yerlerden gelen ve daha önce tanışmamış olan STK yönetici ve temsilcilerinin birbirleriyle kaynaştığı istişare toplantısı karara bağlanılan maddelerin somutlaştırılması temennisiyle son buldu.

 

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu Koordinatörlüğünü Bingöl’de temsil eden dernekler şöyle;

Mustazaflar Cemiyeti Bingöl Şubesi

Bingöl Kalem Derneği

Bingöl Merhamet Eli Derneği

Solhan Çağrı Der

Karlıova Kar-Der

Genç Der

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN