• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

PATANİ’DE KURBAN ETİ DAĞITTILAR

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
886 defa okundu.
PATANİ’DE KURBAN ETİ DAĞITTILAR

İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 5 kıtada bulunan 89 ülke ve bölgede gerçekleştirdi. Kurban organizasyonu çalışmaları kapsamında İHH Solhan Şubesi, Güney Asya’da bulunan Patani’deki kurban organizasyonuna katılarak burada kurban eti dağıttı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2016 yılı Kurban organizasyonunun yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 5 kıtada bulunan 89 ülke ve bölgede gerçekleştirdi.

24 yıldır Kurban organizasyonu gerçekleştiren İHH’nın bu yıl kurban organizasyonu yurt dışı çalışmalarında İHH Solhan Şubesi de görev aldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, 2016 yılı Kurban organizasyonu yurt dışı çalışmaları kapsamında Patani’de görev alan İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, Patani dönüşü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İHH İnsani Yardım Vakfı görevlileri olarak kurban çalışmalarını Türkiye ile birlikte 5 kıtada 89 ülke ve bölgede gerçekleştirdiklerini söyleyen Tunç, “Vakfımız, bu bayramda bağışlanan 43 bin 155 hisse kurbanı yaklaşık 2 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Ayrıca Türkiye ile birlikte farklı ülkelerdeki 34 bin 719 yetim çocuğa bayramlık hediye ettik. Bizler de Kurban Bayramı’nda Patani’deydik. Güneydoğu Asya’nın müthiş doğa güzelliğiyle, zengin tarihi ve kültürel yapısıyla dikkat çeken Patani, birçok Müslüman’ın adını bile duymadığı yalnız ve yardımsız bıraktığı bir mazlum İslam diyarıdır. Budist Tayland yönetiminin hayatın her alanında Müslümanlara uyguladığı baskı ve zulmü görmek mümkün. Bölgenin her yerine kısa aralıklarla kontrol noktaları kurulmuş.  Her şeye rağmen Müslüman Patani halkı İslami ve İnsani direnişe devem etmektedirler. Bu mücadele sayesinde yeterli olmasa da birçok kazanım elde etmişlerdir. Uzunca bir yolculuktan sonra vardığımız Patani’de bizleri güler yüzlü, misafirperver Müslüman kardeşlerimiz karşıladı. Öncelikle Kurban edilecek hayvanları gördük ve vasıflarını inceledik. Bayram namazını coşkulu bir kalabalıkla Patani Merkez Camisinde kıldıktan sonra İHH’nın kurduğu ve desteklediği yetimhanedeki kardeşlerimizle bayramlaştık. Yetim kardeşlerimize hediyeler verdik. Oyunlar oynadık. Toplamda 50 büyük baş hayvan kesip yetimlere, ihtiyaç sahiplerine ve Budistler tarafından şehit edilenlerin ailelerine dağıttık. Duyarlı ve değerli bir Patani halkı, Türkiye’ye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İHH’ya karşı ciddi sempatileri olduğunu ve duacı olduklarını gördük.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Tunç, “Bizler Patani’deki zulüm altındaki Müslüman kardeşlerimiz için şunları yapabiliriz: On binlerce yetimin olduğu Patani’denİHH’nın yetim kardeş projesiyle ayda 100 ile bir yetim kardeşimize bakabiliriz. Bağışlarımızı Patani şartlı gönderebiliriz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN