• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

PARTİLERİN BİNGÖL ADAYLARI

13 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1434 defa okundu.
PARTİLERİN BİNGÖL ADAYLARI

7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi için siyasi partiler aday listelerini YSK’ya sundu. Bingöl kamuoyunun merakla beklediği AK Parti listesi, bağımsız aday başvurularının önlenmesi için saat 17.30 itibariyle yayınlandı. AK Parti Bingöl listesinde bir ilk yaşandı ve birinci sırada bayan milletvekili aday gösterildi. Bakan Yılmaz ve İdris Baluken ise Diyarbakır’da seçime girecek.

 Türkiye Büyük Millet Meclisi, 7 Haziran milletvekili seçimi nedeniyle tatile girdi, milletvekili seçimi için süreç dün itibariyle başladı. Siyasi partiler, geçici aday listelerini YSK’ya sundu.

BALUKEN, DİYARBAKIR LİSTE 1`DE

Haziran ayında yapılacak seçim nedeniyle siyasi partiler, geçici aday listelerini 7 Nisan 2015 Salı Günü saat 17.00 itibariyle Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. HDP adayları yaklaşık bir saat önce duyurdu. İdris Baluken’in Bingöl’den aday gösterileceği belirtilse de son dakika gelişmeyle Baluken, HDP Diyarbakır 1. Sıra Adayı gösterildi. Diyarbakır Eski Müftüsü Bingöllü Hemşerimiz Nimetullah Erdoğmuş da HDP Diyarbakır 3. Sıra Adayı oldu. HDP’nin Bingöl listesinde ise 1. sırada Hişyar Özsoy yer aldı.

BAKAN YILMAZ, DİYARBAKIR LİSTE 1’DE

AK Parti üst komisyonunun en fazla zorlandığı isim olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da son dakika gelişmeyle Diyarbakır’a kaydırıldı. Bakan Yılmaz AK Parti Diyarbakır 1. Sıra Adayı gösterildi.

BİNGÖL’DE BAYAN ADAY SÜRPRİZİ

Bingöl’de kamuoyunun en fazla merak ettiği ise AK Parti listesiydi. YSK’ya sunulan listede sürprizler yaşandı. En ilginç gelişme ise Bingöl tarihinde ilk kez bir Bayan Milletvekili Adayının gösterilmesi oldu. AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Şebnem Koçakelçi, AK Parti Bingöl listesinde 1. sırada yer aldı.

SOLHAN İKİNCİ KEZ TEĞET GEÇTİ

AK Parti’nin aday listesinde Bingöl-Solhan-Genç bölgelerinden aday gösterilmesi beklenirken, Solhan bölgesinden hiçbir isim listede yer alamadı. 2011 genel seçimde Solhan bölgesinden aday göstermeyen AK Parti, 2015 genel seçimleri için de Solhan’ı tercih dışı bıraktı ve 2 merkez, 1 Genç adayıyla seçime girme kararı aldı.

İşte siyasi partilerin YSK’ya sunduğu listelere göre Bingöl Adayları;

AK PARTİ’NİN BİNGÖL LİSTESİ;

1-ŞEBNEM KOÇAKELÇİ

2-ENVER FEHMİOĞLU

3-FEYZİ BERDİBEK

HDP’NİN BİNGÖL LİSTESİ:

1. HİŞYAR ÖZSOY

2. SERHAT GÜMÜŞ

3. SEVGİ ÖĞÜNÇ

CHP’NİN BİNGÖL LİSTESİ:

1. AHMET BAZANCİR

2. KEMAL SATICI

3. HÜSEYİN NEGÜZEL

MHP’NİN BİNGÖL LİSTESİ:

1. HASAN KIZILBOĞA

2. RAGIP TÜMEN

3. MUHİTTİN SATIK

SP’NİN BİNGÖL LİSTESİ:

1. SÜLEYMAN AYTUNÇ

2. İLHAN UZUN

3. NURETTİN ÇİFTÇİ

BAĞIMSIZ ADAYLAR

REŞİT ÖZMEN ve HÜDAPAR’ın desteklediği SAİT ŞAHİN.

 

BİNGÖLONLİNE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN