• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

PARTİ İSİMLERİ AYRI AMA HEPSİ SİTEMİN PARTİSİ

19 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1305 defa okundu.
PARTİ İSİMLERİ AYRI AMA HEPSİ SİTEMİN PARTİSİ

Solhan’da vatandaşlar ile bir araya gelen HDP Bingöl Milletvekili Adayı Demirel, Ankara’da meydana gelen kanlı olay ile ilgili konuştu. Siyasi partilere de yüklenen Demirel, halkın haklarını istemesi için girişimlerde bulunması gerektiğini ve hizmetlerin bir lütuf olmadığını belirtip hizmetlerin verilen vergiler karşısında yapılması gerektiğini belirtti.

 HDP Bingöl Milletvekili Adayı Mahmut Demirel, Solhan’da vatandaşlar ile bir araya geldi. Bir çay bahçesinde vatandaşlara hitap eden Demirel, Ankara’da meydana gelen olay ile ilgili; “Birileri bir kaç gün önce Rize’den haber vermiş ve oluk oluk kanın akacağını söylemişti.  500’e yakın arkadaşımız hunharca yaralandı, yüz civarında arkadaşımız ise vefat etti, şahadete ulaştı. Bunların içerisinde yaklaşık 60 kişi yoğum bakımda hayati tehlikesi sürüyor.  Seçim çalışmalarına değinmeden önce bir iki şeye değinmek istiyorum. Bizim bu arkadaşlar Türkiye’nin her yerine organize oldular barış mesajını Türkiye kamuoyuna vermekten ziyade Pkk’ye bir ateşkes çağrısı, hükümete de ateşkes çağrısı iki taraflı ateşkes çağrısının arasını yapmak için bir araya geldiler. Bu ülkede artık huzurun olması için, barışın tesis edilmesi için artık bu ölümlerin yaşanmaması için yeni bir çağrıya başladılar. Bu çağrı aslında tüm insanlığın çağrısıdır. Geçmiş bütün peygamberlerde bütün bilge şahsiyetlerde bu çağrıyı yapmış. Biz şuan iman ettiğimiz dinin adı İslam’dır. İslam’ın kelime anlamı da barıştır. Yani bu çağrıyı esas alıyor. Bu ne demektir? İbadetlerimizin en iyisi toplum içerisinde huzur ve sükuneti, barışı ve dayanışmayı sağlamaktır. Diğer ibadetler daha yeni kişilik, nefis olayına geçiyor. Bu arkadaşların hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onların taksiratlarını affetsin. Bunları anmışken buradan bizim Solhanlı hemşerimiz de içerisinde vardı. Hem Abdulkadir Uyan arkadaşımız şahsından hem de diğer arkadaşların şahsından bütün Kürdistan şehitleri için sizden bir Fatiha okumanızı rica ediyorum.  Şimdi birileri böyle bir iddiada bulunuyor: “bu olayı HDP yaptı” diyorlar. Her zaman yalan atılır, yani ülkede özellikle bazı siyasi çevreler, AKP çevreleri, AKP’ye oy veren kesim yalan dinlemekte mahirdirler. Yalan dinleye dinleye yalan atmayı da normal karşılıyorlar. Çünkü biliyorlar adam yalan konuşuyor ve yalan konuştuğunu bildikleri halde kendileri de bu yalanları yayıyorlar. Yalan atmanın suçu bir ise o yalanı yaymanın suçu ondur, şeriatte de böyledir. Bir insan bir günah işliyorsa bir günah yazılıyor ama eğer onu yayıyorsa bunun sezası ondur ve hatta yüzdür.” İfadeleri kullandı.

PARTİ İSİMLERİ AYRI AMA HEPSİ SİTEMİN PARTİSİ

HDP’nin Türkiye’nin sorununa çözüm bulmak için bir parti olarak ortaya çıktığını belirten Demirel, “Türkiye’de yaşayan vatandaşların; dini, ırkı, mezhebi ne olursa olsun bu partinin içinde toplanmış, bir araya getirmiş. Bu şu demektir: hepimiz bu Türkiye’nin vatandaşıysak, bu ülkede hak sahibiysek, bu ülkede yaşıyorsak, bizim topraklarımız varsa biz hükümet olduğumuz taktirde hepsini temsil etmemiz lazım, hepsinin yeri olması lazım. Eğer derse ki korucu HDP’nin değildir olmaz. Korucu da HDP’nindir. Eğer derse Kürt HDP’nin değildir olmaz. Eğer derse Yezidi HDP’nin değildir olmaz. Eğer derse ki Ermeni HDP’nin değilse olmaz. Zaza HDP’nin değildir derse olmaz. Hepimiz halkız. Partinin adı da Halkların Demokratik Partisi. Halk olarak hepimiz bir aradayız ve bir arada kendi yaşamamızı inşa etmeliyiz. Eğer bizler parti çerçevemizde kendi yaşamlarımızı inşa etmezsek Ankara’da birileri oturur parti kurar adını da MHP’der. ‘Siz Türkçülüğü savunun’der. Bir diğer parti ne yapar? CHP adı altında kuruluyor. Ne yapıyor? İşte Atatürk bir sistem geliştirmiş. Hala burada bir CHP varsa amaç buradaki halkı yozlaştırmak.  Zamanla bakıyoruz sistem değişiyor birileri bakıyor CHP’cilik adı altında, Kemalizm adı altında bu halka bir şey anlatamayınca bu sefer ağız değiştiriyorlar, mantık değiştiriyorlar işte İslami söylemlerle ama gene sistemin damarlarına kan taşımak için… -yoksa hepsinde adalet yok, hak yok, hukuk yok- AKP yüz yıl boyunca bu bölgedeki halkın kanını emdi. Bundan kastım AKP’nin sistemi. Vergilerini topladı batıya yatırım yaptı. Şimdi yüz yıl sonra gelmiş bakmış biz artık hizmet arzusundayız bize bir yol yapıyor ve bize başka bir hizmette bulunuyor. Bunlar zaten Avrupa’da batının diğer illerinde yapılmış temel hizmetlerdir. Yani bugün bir doktor atanırsa bu bir hizmet değil. Devlet benden vergi alıyorsa doktor göndermek zorunda. Ama bizim de gidip doktorun olmadığı zaman medeni bir cesarette bulunup basın açıklaması yapmamız lazım. Kaymakama, valiye duyurmamız lazım. Nasıl bir hastanede bir doktor yok, elektrik kesiliyorsa bu elektrik kesintisini dile getirmemiz lazım, bir yolumuz çukursa bunu dile getirmemiz lazım.  Biz AKP’nin istediği şekilde burada hep encümenlere, vekillere, müdürlere havale edersek adamların hedefi şu; onlar gelip yalvarsınlar ben yavaş yavaş yapayım. Ben ne kadar kendime çeke bildiysem, şayet bana söz verirlerse ben de onlara yol yaparım. Bugün dünyada bizim kullandığımız asfalt tedavülden kalkmış. Kötü araçların bile kullanmadığı asfaltı biz hala nimet sayıyoruz. Şunu söylemek istiyorum bir kere beynimizi toparlayalım, kişiliğimiz bir göz önünde bulunduralım gerçekten biz insanız en iyi şekilde yatılmış bir yaratığız. Kur’an’ın ayetinde geçiyor “en iyi yaratılmış varlık” bu varlığı götürüp başkasına kul köle olarak kullandırmayalım. Bizim sadece kulluk edebileceğimiz bir varlık var o da Allah’u tealadır.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN