• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

PARKIN HALİ İÇLER ACISI

4 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
816 defa okundu.
PARKIN HALİ İÇLER ACISI

Boğlan Mahallesi’nde bulunan Ziyaret Parkı’nda bazı aletlerin tahrip edilip kullanılamaz hale geldiğini belirten mahalle sakinleri, vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini ifade ederken aletleri kullanan çocukların başına bir şey gelmeden yetkililerin bu aletleri onarıp tekrar kullanılabilir hale getirmesini istediler.

Solhan ilçesi Boğlan Mahallesi’nde bulunan ziyaret parkının son hali içler acısı. Kullanılmaz hale gelen park, vatandaşların tepkisini çekti.

Solhan ilçesi Boğlan Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda Solhan Belediyesi tarafından yapılan çocuk oyun alanları ve oturma yerlerinin bulunduğu parkta oluşan manzara pes dedirtti.

Ziyaret Parkı’nın çok amaçlı kullanıldığını belirten ve çocuk oyun alanları olduğu gibi her yaştan vatandaşların burada spor yapma ve istirahat etme imkânı bulduğunu söyleyen mahalle sakinleri, bazı aletlerin kullanılamaz hale geldiğini belirttiler.

‘İLLA BİR ÇOCUĞUN BAŞINA BİR ŞEY GELMESİ Mİ LAZIM’

Parkta bulunan oyun alanındaki aletlerin kırıldığı, sağa sola dağıtıldığı görülürken, oturma alanlarının da tahrip edildiği görüldü. Bu manzarayı gören vatandaşlar duruma tepki göstererek, ‘illa bir çocuğun başına bir şey gelmesi mi lazım’ ifade ettiler.

Burada bulunan her hizmetim halk için olduğunu ve öncelikli koruma görevlerinin kendilerine ait olduğunu söyleyen vatandaşlar, Solhan Belediyesi’nden kullanılamaz hale gelen aletlerin tekrar kullanılabilir hale getirmesini istediler.

Vatandaşlar: “Belediyemiz tarafından mahallemize güzel bir hizmet yapılmış fakat kendini bilmez birileri bu güzel hizmeti maalesef bu hale çevirmiş durumdalar. Çocuk oyun gruplarının bazıları tahrip olmuş bazıları da bağlantıları kopma noktasına gelmiştir. Herhangi bir parçanın kopulması durumunda Allah muhafaza çocuklarımıza zarar verilebilir. Kamelyalarda ateş yakılmış, kaydıraklar kırılmış ve salıncak iskeleti kalmış. Park tahrip edilmiş. Parkı tahrip edenlerin insanlıktan nasibini alamayanlar olduğunu düşünüyoruz. Her ne kadar kendini bilmez birileri parkı bu hale getirse de belediyenin de bunda payı vardır. Belediye bünyesinde çalışan o kadar İŞKUR elemanı vardı, her parkta bir kişi görevlendirilseydi hem parklar temiz kalır, hem de tahrip edilmeleri engellenir. Yazık değil mi devletin parasını çarçur etmeye. Vatandaşlarımızdan duyarlılık beklerken belediyemizden de sorumluluk gereği parkın eksiliklerinin giderilip daha güvenli ve çocuklarımıza huzurlu bir alan yapmalarını bekliyoruz.” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN