• Dolar Alış / Satış: 8.824 / 8.84
  • Euro Alış / Satış: 10.353 / 10.371
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

PARKIMIZA ZARAR VERMEYİN!

9 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
715 defa okundu.
PARKIMIZA ZARAR VERMEYİN!

Solhan Recep Tayyip Erdoğan Açıkalan Spor Kompleksi’nde bulunan banklar ve spor aletlerine zarar veren ve çevreye tükettikleri ürünlerin artıklarını yere atarak kirletenlerin olmasını tepkiyle karşılayan duyarlı vatandaşlar, herkesin çocuğuna sahip çıkıp ortak kullanım alanlarının nasıl kullanması gerektiği konusunda uyarıda bulunmalarını istediler.

Solhan Belediyesi tarafından halkın hizmetine açılan; sosyal ve sportif birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak kapasitede olan Solhan Recep Tayyip Erdoğan Açıkalan Spor Kompleksi’nde bazılarınca çevrenin kirletilmesi ve aletlere zarar verilmesi tepkiyle karşılandı.

Zaman zaman Solhan Recep Tayyip Erdoğan Açıkalan Spor Kompleksi’nde bulunan spor gereçlerine ve çevreye zarar verenlerin olduğunu belirten ve son günlerde zararın artarak devam ettiğini söyleyen duyarlı vatandaşlar, alanın belediyenin veya bir kurumun değil ilçe halkının malı olduğu bilinci ile hareket etmeli ve kendi malımıza sahip çıkar gibi davranmamız gerektiğini belirttiler.

Belediye tarafından halka hizmet amaçlı yapılan parklara vatandaş tarafından gereken önemin verilmediğini belirten vatandaşlar, “Yapılan hizmetleri korumak yerine çevreyi kirletip parkta bulunan bankları kırmak kimseye fayda sağlamadığı gibi dışarıdan ilçenin imajını da zedeliyor. Bir şey yaparken ani reflekslere bağlı kalınmaması gerektiği bilinci ile kendimiz için parkımızı ve ilçemizin imajını korumak kişisel sorumluluğumuzdur.” ifadelerini kullandılar.

“BİLİNÇSİZ HAREKET EDEREK BAŞKALARINA ZARAR VERMEYELİM!”

Hizmetlere gereken önemin verilmediğini aktaran duyarlı vatandaş: “Hizmetlerin değerini bilmiyoruz. Gereken önemi vermek yerine daha da kötüsünü yapıyoruz. İnsanların oturduğu yerleri kırmışlar. Böyle çevreyi kirleten nesil olamayız. Onu temizleyenlerde bizim gibi insanlardır. Biraz da empati kurabiliriz. Hem çevreyi kirletmekte hem de devletin malına zarar vermektedirler. Çocuklarımızın bilinçli olması için ebeveynlerine de önemli görevler düşmektedir. Burası temizlenmeden oturulamaz. Çünkü kabukların olduğu yerde karıncalar çoğalıyor ve oturanları da rahatsız etmektedir. Bilinçsiz hareket etmek başkalarına da zarar veriyor. Hizmet yapılmayınca ‘bir şey yapmıyorlar’ diyorlar, hizmet yapılınca da zarar veriyorlar. Bankları kırıp spor aletlerine zarar veriyorlar. Tükettikleri ürünlerin artığını da çevreye bilinçsizce atıp çevre kirliliğine sebep oluyorlar. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ atasözünü hatırlayarak hal ve hareketlerimize dikkat edip çevremizi temiz tutmak ve hizmetimize sunulan araç gereçlere sahip çıkmalıyız. Bizler dikkat ederken bilinçsiz kişilerin olması ihtimaline karşılık ilgili kurumlar da vazifelerini yapıp hep beraber ilçemizde yapılan ve istifademize sunulan hizmetlere sahip çıkıp istifade etmeliyiz.” şeklinde konuştular.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN